Zielony Sopot

DOFINASOWANIE PRZEDSIĘWZIĘĆ ZWIĄZANYCH Z ZAGOSPODAROWANIEM WODY DESZCZOWEJ

DOFINASOWANIE PRZEDSIĘWZIĘĆ ZWIĄZANYCH Z ZAGOSPODAROWANIEM WODY DESZCZOWEJ   Każdy kto jest właścicielem terenu wie, jak ważnym problemem jest właściwe zagospodarowanie wody deszczowej w jego granicach. Woda to bezcenny dar natury, który należy racjonalnie i mądrze wykorzystać. Miasto  Sopot, chcąc zachęcić mieszkańców do racjonalnego gospodarowania wodą deszczową na terenie miasta Sopotu, przewidziało dotacje na wykonanie systemów rozsączających, fotowoltaiki, pomp ciepła, systemów do gromadzenia wody i innych.

JAK POSTĘPOWAĆ ZE ZNALEZIONYMI PTAKAMI?

JAK POSTĘPOWAĆ ZE ZNALEZIONYMI PTAKAMI?   W czasie spacerów po plaży i nad miejskimi stawami możemy teraz spotkać całe rodziny łabędzi, krzyżówek i łysek. Czasami zdarzy się, że zaobserwujemy pisklęta lub nawet podrośnięte młode ptaki, które będą wydawały się nam opuszczone. Nic bardziej mylnego. Gdzieś w pobliżu uwijają się rodzice i bacznie obserwują zarówno swój przychówek i nas, gdyż my ludzie jesteśmy postrzegani przez większość zwierząt jako potencjalne zagrożenie. Nie należy zabierać piskląt lub młodziaków ptaków wodnych ani też wzywać do nich pomocy – nie ma po prostu takiej potrzeby!!!

JAK POZBYĆ SIĘ WYEKSPLOATOWANEGO POJAZDU

JAK POZBYĆ SIĘ WYEKSPLOATOWANEGO POJAZDU   Jeżeli posiadasz pojazd, którego nie chcesz już użytkować, ale chcesz zatrzymać, możesz go przechowywać na własnym terenie, pod warunkiem opłacenia ubezpieczenia OC. Twój samochód może stać się nawet pojazdem historycznym, jeżeli zostanie wpisany do rejestru pojazdów zabytkowych lub ma co najmniej 25 lat i jego model nie jest produkowany od 15 lat, a rzeczoznawca samochodowy uzna go za unikatowy albo za mający szczególne znaczenie dla historii motoryzacji. Natomiast pojazd, którego nie chcesz już ani eksploatować ani zatrzymywać, możesz, po spełnieniu pewnych warunków, poddać bezpłatnemu demontażowi.  

OCHRONA PRZED WŚCIEKLIZNĄ

OCHRONA PRZED WŚCIEKLIZNĄ   Wścieklizna to bardzo groźna choroba odzwierzęca, atakująca układ nerwowy. Najczęściej przenoszona jest ze zwierząt na zwierzęta. Człowiek może zarazić się od zwierząt chorych! O czym należy wiedzieć, aby się przed nią chronić?

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...