Sopot moje miasto

Tablice z nazwami ulic do poprawki

Sopocki Zarząd Dróg i Zieleni poinformował, że nowe tablice z nazwami ulic oraz informacyjne, będące częścią Systemu Informacji Miejskiej, wymagają drobnych poprawek. Z tego powodu zostały na wniosek ZDiZ zdjęte przez firmę, która je wyprodukowała i zobowiązała się do wykonania niezbędnych przeróbek. Korekty wymaga system mocowania tablic.

Incydent na Cmentarzu Żydowskim w Sopocie

W niedzielę, 26 stycznia br., około godziny 15.45, Sopocka Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, przebywającym na terenie sopockiego Cmentarza Żydowskiego przy ul. Malczewskiego. Sprawę zgłosiła miejska radna Anna Łukasiak, która udała się na cmentarz po sygnałach na jednym z portali społecznościowych. Straż Miejska po dotarciu na miejsce ujęła 21. latka, a wezwana na miejsce Policja ustaliła, że nie jest on mieszkańcem Sopotu. Z uwagi na jego podejrzane zachowanie, wezwany został również Zespół Ratownictwa Medycznego.

W trosce o obłożnie chorych i ich rodziny Sopot planuje budowę ZOL

Od listopada 2019 r. w Sopocie działa Centrum Opieki Geriatrycznej w Pomorskim Centrum Reumatologicznym im. dr Jadwigi Titz-Kosko. To placówka medyczna, która zajmuje się schorzeniami wieku podeszłego: diagnozowaniem i leczeniem osób starszych. Mają więc one w naszym mieście zapewnioną fachową pomoc medyczną. Nierozwiązanym problemem jest stacjonarna opieka nad osobami obłożnie chorymi, które nie kwalifikują się do pobytu w placówce, takiej jak hospicjum czy Dom Pomocy Społecznej. Dlatego Sopot planuje budowę zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego  

Prezydent Miasta Sopotu  informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu wschodniego fragmentu osiedla Mickiewicza w Sopocie (symbol planu M-4/02a), wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 22 do 28 stycznia 2020 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...