Sopot moje miasto

#WypowiedzSię. Weź udział w konsultacji 21 tez

4 czerwca 2019 r. w Gdańsku kilkuset samorządowców podpisało 21 Tez Samorządowych, które dotyczą spraw ważnych da każdego mieszkańca.

Mandaty i blokady źle zaparkowanych aut

Na chodnikach, przed bramami wjazdowymi, na skwerach i zieleńcach – źle parkujący kierowcy to prawdziwa zmora wielu nadmorskich kurortów, w tym Sopotu. Część turystów i gości, nie zwracając uwagi na przepisy, zostawia swoje auta tam, gdzie im wygodniej, zupełnie nie licząc się z innymi użytkownikami dróg ani z pieszymi. W ubiegłym roku strażnicy miejscy 867 razy zakładali blokady na koła pojazdów parkujących niezgodnie z przepisami. Wydali również 116 dyspozycji do odholowania nieprawidłowo zaparkowanych aut.

PFRON pomoże niepełnosprawnym w rozpoczęciu działalności gospodarczej

Niepełnosprawni mieszkańcy Sopotu mogą ubiegać się o jednorazowe dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mogą także skorzystać ze szkoleń i staży u pracodawców.

Najem krótkotrwały – po spotkaniu zainteresowanych stron

W Urzędzie Miasta 3 lipca odbyło się spotkanie przedstawicieli miasta, radnych Komisji Turystyki i Uzdrowiska oraz Rozwoju i Urbanistyki z mieszkańcami Sopotu oraz właścicielami apartamentów, dotyczące proponowanych zmian w zakresie najmu krótkotrwałego.  

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 10 do 16 lipca 2019 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...