Sopot moje miasto

Hulajnogi: uwaga na nieuczciwych operatorów

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku, ale niestety również żniw dla nieuczciwych przedsiębiorców, którzy szybko i łatwo chcą się dorobić. W ostatnich dniach trafiają do Urzędu Miasta skargi na działalność jednego z operatorów hulajnóg. Firma wprowadza użytkowników w błąd przy wykupowaniu długoterminowych subskrypcji, które są przedstawiane w sposób sugerujący opłatę jednorazową/jednodniową.

Sopot apeluje: pomagaj mądrze! Nie dawaj pieniędzy osobie żebrzącej

„Pomagaj mądrze!” to akcja informacyjna, w której apelujemy, by nie wspierać finansowo osób żebrzących. Polsko-angielskie ulotki oraz plakaty z informacją, jak mądrze i skutecznie pomagać pojawią się w lokalach gastronomicznych, kościołach, a także na klatkach schodowych. Ulotki będą również wręczać streetworkerzy, którzy patrolują miejsca uczęszczane przez turystów oraz te, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

Koncepcje przebudowy Opery Leśnej. Nagrody dla studentów Politechniki Gdańskiej

Rozstrzygnięto konkurs dla młodych architektów Politechniki Gdańskiej. Prace konkursowe to nowatorskie koncepcje rewitalizacji i przebudowy infrastruktury i terenów wokół Opery Leśnej. Zwycięskie zespoły projektowe odebrały dyplomy, upominki i nagrody finansowe ufundowane przez Miasto Sopot.

Dar dla Sopockiego Domu od Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych

Trzy komputery stacjonarne z monitorami oraz dwa laptopy przekazali stowarzyszeniu Sopocki Dom przedstawiciele Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Głuchowski Siemiątkowski Zwara. Sprzęt jest nowy, z oprogramowaniem, będzie służył 25 podopiecznym prowadzonej przez stowarzyszenie Placówki Wsparcia Dziennego.

Oglądaj transmisję od godz. 17.00

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...