Sopot moje miasto

Wielkanocne specjały od sopockich restauratorów

Wielkanoc za pasem i na pewno wielu z nas czeka na smakowite potrawy, które pojawiają się na świątecznym stole. W tym wyjątkowym roku jednak trudniej robić zakupy, kiedy właściwie nie powinniśmy wychodzić z domów, są także tacy, którym sztuka kulinarna nigdy nie wychodziła najlepiej. Z pomocą przychodzą sopockie restauracje, które – choć zamknięte – przygotowują jedzenie na wynos, również menu świąteczne.

Plan zagospodarowania przestrzennego – dłuższy termin na uwagi

Prezydent Miasta Sopotu  informuje o przesunięciu terminu składania uwag do wyłożonych do publicznego wglądu następujących projektów miejscowego planu zagospodarowania wraz z prognozą oddziaływania na środowisko:

Sopot poczeka [ZOBACZ FILM]

Najstarsi mieszkańcy nie pamiętają tak opustoszałego kurortu. To sytuacja bez precedensu. Zwłaszcza przed świętami wielkanocnymi, które zwykle przyciągały do Sopotu tłumy gości. Tym razem będzie inaczej. Musi być.

Sopockie inwestycje do zamrożenia

Zamrożenie inwestycji na kwotę ok 40 mln zł zaproponował prezydent Sopotu miejskim radnym. W obecnej sytuacji budżet miasta musi zostać skorygowany. Członkowie Rady Miasta otrzymali propozycje zmian. Dyskusja rozpoczęta. Decyzje powinny zapaść w piątek.

Infolinia w sprawie koronawirusa dla osób głuchych

Ruszyła wideoinfolinia dla osób głuchych, którzy potrzebują informacji dotyczących koronawirusa. Narzędzie działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...