Sopot moje miasto

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie  

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w od 7 do 13 sierpnia planowane są prace drogowe i modernizacyjne, mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Gruzja. Europa czy Azja? – spotkanie

Na spotkanie pt. „Gruzja. Europa czy Azja?”, które odbędzie się 9 sierpnia o godz. 10.00 przy ul. Młyńskiej 11, zapraszają Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, Centrum Integracji Społecznej w Sopocie i Spółdzielnia Socjalna Kooperacja.Poprowadzi je mieszkający w Sopocie Saba Gamkrelidze z Gruzji. Wstęp jest wolny.

„Dziś prezydent Gdańska, jutro każda z nas”

17 kobiet, przedstawicielek samorządu różnego szczebla, 8 sierpnia w Sopocie podpisało się pod protestem przeciwko fali hejtu, którego adresatką stała się prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz jej bliscy. Pomysłodawczyniami apelu były sopockie radne: Anna Łukasiak i Aleksandra Gosk.

Uwaga, mogą być silne deszcze i burze

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie dla województwa pomorskiego, w tym również dla Sopotu, dotyczące prognozowanych niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Unijne środki na walkę z cukrzycą

Osoby zagrożone cukrzycą, czyli znajdujący się w grupie ryzyka wystąpienia tej podstępnej i wyniszczającej choroby, otrzymają szybką diagnostykę i konieczną opiekę medyczną. Badania przesiewowe, konsultacje medyczne, działania profilaktyczne i edukacyjne to główne założenia programu, który realizowany będzie w Sopocie. Prezydent Jacek Karnowski oraz Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, podpisali umowę na sfinansowanie projektu „Program profilaktyki cukrzycy typu 2 na terenie Gminy Miasta Sopotu”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...