Sopot moje miasto

21 mln na modernizację 25 budynków oświatowych

Umowę na dofinansowanie projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Sopocie” podpisali marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Sopockie przedsięwzięcie to pierwszy projekt hybrydowy w województwie pomorskim, czyli realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego i współfinansowany z funduszy europejskich.

AKTUALIZACJA - ul. Powstańców Warszawy już otwarta

Ul. Powstańców Warszawy jest już otwarta, przywrócono normalny ruch.

Solidarni w pomocy uchodźcom

W Kilis, niewielkim mieście tureckim tuż przy granicy z Syrią, żyje 40 tys. mieszkańców oraz 60 tys. uchodźców, „Naszych Braci Syryjczyków”, jak nazywają ich tureccy mieszkańcy. W położonym 60 km dalej Gazientep, dużym, 1,8 mln mieście mieszka 450 tys. uchodźców – z czego 50 tys. z nich żyje w obozach – niektórzy nieprzerwanie od 6 lat.

Wybiegi dla psów i kosze z woreczkami

W Sopocie zrealizowany został kolejny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. W dziesięciu lokalizacjach utworzono wybiegi dla psów. W wielu miejscach stanęły także dystrybutory woreczków na psie odchody. Wszystkie wybiegi mają nowe oznaczenia, a woreczki można pobierać bezpłatnie. Pojawiły się też nowe edukacyjne tablice informacyjne.

Fundacja ITAKA przypomina o zaginionych

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, 22 lipca na Placu Przyjaciół Sopotu pojawią się wolontariusze Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Organizatorzy odpowiedzą na pytania mieszkańców Sopotu, zarówno te dotyczące zapobiegania zaginięciom, jak i zachowania się w sytuacji samego zaginięcia. Będzie można porozmawiać o programach profilaktycznych Fundacji dotyczących dzieci i nastolatków.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...