Sopot moje miasto

Sopocki Budżet Obywatelski na 2017

Frekwencja w tegorocznym głosowaniu w Sopockim Budżecie Obywatelskim wyniosła 11%. Jest to zdecydowanie lepszy wynik w porównaniu z rokiem ubiegłym (9,5%). Cieszy tak wysoka frekwencja tym bardziej, że do tej pory w ramach Budżetu Obywatelskiego Sopot zrealizował ponad 110 inwestycji i zadań za kwotę ponad 25 mln zł. Poniżej znajdują się projekty wskazane przez mieszkańców do realizacji w przyszłym roku. „Patrząc na wybory mieszkańców widać, jak dużą wagę przykładają do ciekawego zagospodarowania wspólnych przestrzeni, w tym terenów zielonych oraz do kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bardzo się cieszę, że wysokie poparcie uzyskał projekt budowy pomostów na plaży dla osób niepełnosprawnych. To pokazuje jak wrażliwą społecznością są Sopocianie”  – mówi prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Projekty ogólnomiejskie         1. Kontynuacja programu rewitalizacji sopockich kamienic - 1 mln2. Kontynuacja rewitalizacji Sopockich Błoni - rozbudowa wielopokoleniowego, ekologicznego placu zabaw, ustawienie niskiej ścianki do wspinaczki bez asekuracji, ustawienie ekologicznych punktów świetlnych wykorzystujących energię słoneczną oświetlających główną aleję spacerową - 600 tys.3. Sopot miasto magnolii - zasadzenie setki ozdobnych roślin w całym Sopocie - 20 tys.4. Zakup defibrylatorów dla Sopockiej Policji i Straży Miejskiej wraz z przeszkoleniem użytkowników - 30 tys.5. Pies w kurorcie - zwiększenie ilości koszy na psie odchody, zainstalowanie dyspenserów z torebkami oraz akcja edukacyjna „Sprzątaj po swoim psie” - 40 tys.6. Ustawienie 100 koszy na śmieci na terenie całego miasta - 45 tys.7. Budowa dwóch kładek drewnianych na plaży jako dojazd dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych - 320 tys.

Głosuj na Sopocki Budżet Obywatelski

Głosowanie trwa od 12 do 25 września, a 18 września w 11 punktach w całym mieście. W tym roku jeśli pozwoli na to pogoda wiele punktów do głosowania będzie na zewnątrz - na Sopockich Błoniach podczas pikniku, na skwerze Obodrzyców, na parkingu obok cmentarza, w parku herbstów.  Tym roku zgłoszono 209 wniosków z czego po weryfikacji pod głosowanie poddano 32 projekty ogólnomiejskie i w sumie 64 projekty lokalne. Kwota przeznaczona na BO pozostaje niezmienna 4 mln - 2 mln na projekty ogólnomiejskie i 2 do podziału na 4 okręgi na projekty lokalne.  - Staramy się odpowiadać na wszystkie potrzeby Sopocian, nawet niewielkich społeczności. Dlatego w tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy w zasadach głosowania BO podokręgi. – przyznaje Jacek Karnowski prezydent miasta Sopotu. Na liście projektów lokalnych można zaznaczyć maksymalnie pięć inwestycji (zadań) (także sposób wypełnienia kart i wyboru projektów się nie zmienia). Z każdego podokręgu (A i B) zostanie zrealizowany co najmniej jeden projekt, który uzyskał największą liczbę głosów, do wyczerpania puli 500 tys. zł.  

WYBORY DO SOPOCKIEJ RADY ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NA KADENCJĘ 2016-2019

W dniu 10 października 2016 roku, o godz. 16.30 w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Sopockiej Rady Organizacji Pozarządowej. Obecna Rada zaprasza do udziału w wyborach przedstawicieli organizacji, chętnych do pracy w gremium reprezentującym sopockie środowisko pozarządowe w szczególności w relacjach z administracją publiczną.

RUSZA KAMPANIA „WOLONTARIAT – AKTYWNI W SOPOCIE”

W dniu 10 września br. podczas Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych (Skwer Kuracyjny, godz. 11.30 – 15.00) Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza do swojego stoiska, gdzie przy dobrej kawie będzie można porozmawiać o wolontariacie bez zobowiązań, sprawdzić czy z wolontariatem mi do twarzy, wspólnie z innymi stworzyć flagę kampanii oddając głos na aktywność w Sopocie.

12 września rusza głosowanie na Budżet Obywatelski

W dniach 12-25 września głosować można przez internet na www.obywatelskisopot.pl, w Urzędzie Miasta, w bibliotekach. Już dziś zapraszamy do zapoznania się z kartami do głosowania: Okręg 1 Okręg 2 Okręg 3 Okręg 4 Zapraszamy wnioskodawców do promocji swoich projektów - w urzędzie miasta w Biurze Promocji (pokój 48, I piętro) dostępne są dla Państwa plakaty w które można wpisać nazwy swojego projektu i rozwiesić w okolicy. Służymy pomocą także w przypadku potrzeby powielenia własnych materiałów.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...