Sopot moje miasto

1 sierpnia – syreny w godzinę „W”

W 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2018 r., o godzinie 17.00, na terenie województwa pomorskiego, także w Sopocie, uruchomione zostaną syreny alarmowe.

Uwaga – zmiany w organizacji ruchu

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 31 lipca do 4 sierpnia 2018 r. nastąpi całkowite zamknięcie ul. Budzysza na wysokości ul. Haffnera. Objazd odbywać się będzie ul. Powstańców Warszawy w kierunku Gdyni do ul. Haffnera.

Koniec bezprawnej okupacji kortów w Sopocie

Zakończyła się bezprawna okupacja kortów w Sopocie. Wykonując wyrok sądu, komornik sądowy w asyście Policji wszedł dziś, tj. 31 lipca 2018 r. na teren sopockich kortów tenisowych.

Sopot solidarny z Polakami na Białorusi

W minioną sobotę i niedzielę, 28 i 29 lipca, z wizytą w Grodnie przebywała delegacja Sopotu, z prezydentem Jackiem Karnowskim oraz Elżbietą Iglińską, prezes koła „Wspólnota Polska” w Sopocie. Przedstawiciele Sopotu odwiedzili Grodno na zaproszenie Andżeliki Borys, przewodniczącej Związku Polaków na Białorusi i wzięli udział w obchodach 30-lecia Związku.

Sopot jeszcze bardziej dostępny – rowery dla osób niepełnosprawnych

Osoby z niepełnosprawnościami mogą w Sopocie korzystać za darmo ze specjalnych trójkołowych rowerów. Fundacja Eco Textil od Was dla Was, w ramach programu „Rower dla Niepełnosprawnego”, nieodpłatnie przekazała sopockiemu MOSiR cztery pojazdy (w tym jeden dla dzieci).

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...