Sopot moje miasto

Przyjdź na premierę filmu o Sopockim Budżecie Obywatelskim!

Zapraszamy na premierę filmu „BO Sopot tworzą mieszkańcy”. Zagrali w nim mieszkańcy Sopotu, którzy również sami napisali scenariusz. Film pokazuje, jak dzięki mieszkańcom, przez budżet obywatelski zmienia się miasto. Widzimy się 14 kwietnia w Teatrze na Plaży!

Dzień otwarty w Sopockiej Szkole Muzycznej

Sopocka Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Moniuszki zaprasza do odwiedzenia swojej siedziby przy ul. Obrońców Westerplatte 18/20. Dzień otwarty odbędzie się 18 kwietnia, w godz. 16.00-19.00.

Nowotwory jamy ustnej – bezpłatne badania profilaktyczne

Warto poświęcić chwilę swojemu zdrowiu i zapisać się na bezpłatne dla pacjenta badania profilaktyczne pod kątem występowania raka jamy ustnej. Odbędą się one 12 kwietnia w gabinecie stomatologicznym D – DENT w Sopocie. Konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Masz czas wolny? W Sopocie spędź go kulturalnie!

Już w najbliższą sobotę oraz niedzielę (7-8 kwietnia) zapraszamy na Festiwal Czasu Wolnego, który odbędzie się w Amber Expo w Gdańsku. Sopot zaprezentuje ofertę kulturalną.

Z szoferki do aresztu

3 kwietnia, ok. godz. 16.30, operator monitoringu sopockiej Straży Miejskiej zauważył samochód ciężarowy, którego kierowca złamał przepisy nie dostosowując się do znaku „zakaz ruchu pojazdów, których wysokość jest większa niż 3,1 m”. Kierowca łamiąc przepis zaklinował samochód we wjeździe do tunelu od strony Gdańska, na wysokości ul. Bohaterów Monte Cassino. Mimo tego podjął decyzję o kontynuowaniu jazdy przez tunel, uszkadzając wszystkie elementy znajdujące się na suficie (m.in. czujniki dymu), a także sam pojazd.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...