Sopot moje miasto

Sopoccy wolontariusze świętują!

Zapraszamy wszystkie osoby, którym temat wolontariatu jest bliski, na uroczyste obchody Dnia Wolontariusza. Spotkajmy się 11 grudnia w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Zaczynamy od siebie, czyli miasto likwiduje bilbordy

Trwają ostatnie prace nad uchwałą krajobrazową, która będzie m.in. porządkowała zasady i warunki umieszczania w przestrzeni Sopotu elementów małej architektury, ogrodzeń czy reklam. Miasto postanowiło dać dobry przykład i zlikwiduje sześć wielkoformatowych tablic promocyjnych.

Sopot przygotowany na zimę

Krótsze dni, długie wieczory, nocne przymrozki i niższa temperatura w ciągu dnia to znak, że wielkimi krokami nadchodzi zima. Prócz mroźnych malowideł na oknach, radości z lepienia bałwana i odwiedzin Łysej Góry z nartami, przed nami opady śniegu, mróz, lód i szadź. Służby miejskie przygotowały się na ten zimowy sezon.

W Sopocie o imigrantach i uchodźcach

Na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się konferencja „Inny kraj! Nowe życie. Problemy pracy socjalnej wrażliwej kulturowo w kontekście migracji”. Było to spotkanie głównie praktyków, którzy na co dzień pracują z imigrantami i uchodźcami. Swoje doświadczenia zaprezentowali przedstawiciele urzędów miast partnerskich Sopotu: niemieckiego Frantenthal i duńskiego Naestved. W obu tych miastach znajdują się ośrodki dla uchodźców.

Zapraszamy inwestorów – wolne lokale w Sopocie

Chcesz rozpocząć działalność gospodarczą w Sopocie? Szukasz lokalu? Mamy propozycję: cztery gminne lokale zostały przeznaczone na wynajem i właśnie została uruchomiona procedura przetargowa. Lokale znajdują się w dobrze skomunikowanych i uczęszczanych częściach miasta. Zarówno ich przeznaczenie, jak i stawki wyjściowe dają duże możliwości najemcom.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...