Sopot moje miasto

Sesja Rady Miasta Sopotu – podsumowanie obrad

XL zwyczajna sesja Rady Miasta Sopotu odbyła się 24 kwietnia.

Obrady Rady Miasta Sopotu – transmisja

Sopocki BO – ostatnie dni na złożenie wniosku!

Do końca kwietnia czekamy na projekty mieszkańców dotyczące inwestycji, jakie gmina mogłaby wykonać w mieście. Mogą to być zarówno remonty, modernizacje, jak i budowy zupełnie nowych rzeczy, takich jak place zabaw, siłownie, boiska, chodniki. Zadania do budżetu obywatelskiego mogą również dotyczyć organizacji zajęć, wycieczek, wytyczenia szlaków spacerowych, założenia lub dofinansowania świetlic środowiskowych.

Przebudowa ulicy Parkowej – zapraszamy na spotkanie

Miasto rozpoczęło prace nad przebudową ulicy Parkowej oraz jej przecznic. Głównym celem remontu jest uzbrojenie terenu w sieci kanalizacyjne i wodociągowe. Przy okazji przebudowy można przekształcić wygląd samych ulic i chodników w bardziej przyjazne pieszym. Aby wygląd ulic po remoncie odzwierciedlał oczekiwania mieszkańców, planowane są konsultacje społeczne, które przeprowadzi zespół pracujący nad Strategią Zrównoważonej Mobilności dla Sopotu.

BO mieszkańcy mają film na Sopot!

Mieszkańcy Sopotu wspólnie stworzyli film o Sopockim Budżecie Obywatelskim. Opowiadają w nim, jak dzięki budżetowi obywatelskiemu zmieniają miasto. W filmie zagrało 49 mieszkańców miasta, którzy wspólnie stworzyli scenariusz każdej sceny. Nagrania trwały dzień, a premiera odbyła się 14 kwietnia, w Teatrze na Plaży.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...