Sopot moje miasto

XXXV sesja Rady Miasta Sopotu - ceny wody i apel

Podczas nadzwyczajnej sesji sopoccy radni jednogłośnie odrzucili nową taryfę opłat za wodę i ścieki zaproponowaną przez Saur Neptun Gdańsk. Wg propozycji SNG cena wody w Sopocie miała wzrosnąć pierwotnie o 4,7 proc, a w drugiej propozycji o 1,6 procent.

Sopoccy wolontariusze świętują!

Zapraszamy wszystkie osoby, którym temat wolontariatu jest bliski, na uroczyste obchody Dnia Wolontariusza. Spotkajmy się 11 grudnia w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Zaczynamy od siebie, czyli miasto likwiduje bilbordy

Trwają ostatnie prace nad uchwałą krajobrazową, która będzie m.in. porządkowała zasady i warunki umieszczania w przestrzeni Sopotu elementów małej architektury, ogrodzeń czy reklam. Miasto postanowiło dać dobry przykład i zlikwiduje sześć wielkoformatowych tablic promocyjnych.

Sopot przygotowany na zimę

Krótsze dni, długie wieczory, nocne przymrozki i niższa temperatura w ciągu dnia to znak, że wielkimi krokami nadchodzi zima. Prócz mroźnych malowideł na oknach, radości z lepienia bałwana i odwiedzin Łysej Góry z nartami, przed nami opady śniegu, mróz, lód i szadź. Służby miejskie przygotowały się na ten zimowy sezon.

W Sopocie o imigrantach i uchodźcach

Na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się konferencja „Inny kraj! Nowe życie. Problemy pracy socjalnej wrażliwej kulturowo w kontekście migracji”. Było to spotkanie głównie praktyków, którzy na co dzień pracują z imigrantami i uchodźcami. Swoje doświadczenia zaprezentowali przedstawiciele urzędów miast partnerskich Sopotu: niemieckiego Frantenthal i duńskiego Naestved. W obu tych miastach znajdują się ośrodki dla uchodźców.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...