Sopot moje miasto

Sąd oddalił skargę inicjatorów referendum

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił podczas dzisiejszego posiedzenia skargę inicjatorów referendum w Sopocie na postanowienie komisarz wyborczej. Komisarz wyborcza poinformowała o złożeniu zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku ze zbieraniem podpisów pod wnioskiem o referendum.

Wybieramy nazwę schroniska

Mieszkańcy Sopotu zgłosili blisko 130 propozycji nazw sopockiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Spośród propozycji wybraliśmy 5 najbardziej popularnych:

Przebudowa dróg w Sopocie

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 12 do 16 stycznia planowane są następujące prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym:

Promocja Sopotu na spotkaniu z branżą turystyczną Norwegii

Podczas seminarium organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną na spotkaniu branży TravelMatch, które poprzedza targi turystyczne w Oslo, podkreślano szczególne walory turystyki prozdrowotnej, usługi typu wellness i spa oraz medyczne. Warsztatowe spotkanie odbyło się 11 stycznia.

Finał konkursu o prawach człowieka. Zwycięzcy jadą do Memphis

Michał Dereszkiewicz, Andżelika Sadłowska oraz Barbara Łomnicka to uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie, którzy wygrali konkurs „Martin Luther King i jego dziedzictwo…”. W nagrodę pojadą do National Civil Rights Museum w Memphis w USA.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...