Sopot moje miasto

Finał konkursu o prawach człowieka. Zwycięzcy jadą do Memphis

Michał Dereszkiewicz, Andżelika Sadłowska oraz Barbara Łomnicka to uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie, którzy wygrali konkurs „Martin Luther King i jego dziedzictwo…”. W nagrodę pojadą do National Civil Rights Museum w Memphis w USA.

Prace budowlane na ulicy Haffnera – możliwe utrudnienia

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w związku z przebudową układu drogowego i miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych w ulicach Haffnera, Wosia Budzysza i Powstańców Warszawy wraz z przebudową koryta potoku grodowego, budową dojścia do użytku ekologicznego wąwozy grodowe w dalszym ciągu możliwe będzie wyłączanie z ruchu jezdni w kierunku centrum, oraz skierowanie pojazdów na dwukierunkowy pas przeciwny.

Automaty na elektrośmieci

Sopocianie z dużym zaangażowaniem i sporą skutecznością dbają o środowisko naturalne, m.in. segregując odpady. Dzięki temu w kurorcie mamy jedne z najwyższych w kraju wskaźników segregacji, zdecydowanie przekraczające normy jakie nakłada na nas Unia Europejska. By ułatwić mieszkańcom skuteczną segregację, Sopot kupił 4 urządzenia do gromadzenia małogabarytowych elektroodpadów. Koszt urządzeń to 78 164,04 zł.

By pomóc noworodkom

26. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Warto zarezerwować sobie tego dnia czas.

Meldunek przez internet

Nie masz czasu iść do urzędu, a chcesz się zameldować? Od dziś (2 stycznia 2018 r.) możesz to zrobić przez internet.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...