Sopot moje miasto

Zapraszamy inwestorów – wolne lokale w Sopocie

Chcesz rozpocząć działalność gospodarczą w Sopocie? Szukasz lokalu? Mamy propozycję: cztery gminne lokale zostały przeznaczone na wynajem i właśnie została uruchomiona procedura przetargowa. Lokale znajdują się w dobrze skomunikowanych i uczęszczanych częściach miasta. Zarówno ich przeznaczenie, jak i stawki wyjściowe dają duże możliwości najemcom.

1 grudnia zapłonie czerwona kokarda

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Każdego dnia w Polsce wirusem HIV zarażają się trzy osoby. Na Pomorzu pod opieką poradni jest 600 pacjentów. Czerwona kokarda to symbol solidarności z zarażonymi wirusem HIV. Spotkajmy się tego dnia na Placu Przyjaciół Sopotu.

W Sopocie mieszka się najlepiej

W przygotowanej przez portal RynekPierwotny.pl, trzeciej odsłonie rankingu warunków mieszkaniowych miast powyżej 20 tys. mieszkańców, Sopot, tak jak w ubiegłym roku, zajął pierwsze miejsce. Kurort wyprzedził Warszawę, Zakopane i Wrocław.

Konferencja poświęcona migracjom

Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie, w czwartek, 30 listopada odbędzie się konferencja pod tytułem „Problemy pracy socjalnej wrażliwej kulturowo w kontekście migracji”. Na spotkaniu podejmowane będą ważne i aktualne tematy dotyczące migracji, a w szczególności problemów związanych z integracją kulturową migrującej ludności ze społecznościami lokalnymi.

Ciepła zupa dla bezdomnych z Sopotu

Zimowe miesiące to bardzo trudny czas dla osób bez dachu nad głową. Mając to na uwadze Miasto Sopot dofinansuje ciepłą zupę dla osób bezdomnych. Posiłki będą wydawane w niedziele: 3, 10 i 17 grudnia 2017 r., a później także we wszystkie niedziele w styczniu, lutym i marcu 2018 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...