Sopot moje miasto

MetropoliaGłosuje – Sopot nagrodzony za najwyższą frekwencję

W porcie jachtowym w Krynicy Morskiej gminy Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot podsumowały dziś akcję #MetropoliaGłosuje. 30 tys. zł dla samorządów z największą frekwencją w wyborach prezydenckich trafiło do Sopotu, Władysławowa i Krynicy Morskiej. Frekwencja w całej metropolii wyniosła rekordowe 67,24%. 

Sopockie Spotkania Kobiet – o konwencji antyprzemocowej

W LASACH, niezwykłej przestrzeni Opery Leśnej, 4 sierpnia odbyło się pierwsze, inauguracyjne spotkanie z nowego cyklu pod nazwą Sopockie Spotkania Kobiet, w ramach którego rozmawiać będziemy o sprawach z różnych dziedzin naszego życia. Zawsze – z perspektywy kobiet.

Kubiki i ulotki ostrzegające przed klubami go-go

W punktach Informacji Turystycznej w Sopocie (przy ul. Dworcowej i w Domu Zdrojowym) pojawiły się ulotki ostrzegające o niebezpieczeństwach wynikających z odwiedzania klubów go-go. Takie ulotki zostały również dostarczone do sopockich obiektów noclegowych – hoteli i pensjonatów. W mieście ponownie stanęły także kubiki informacyjne ostrzegające przed wizytami w tego rodzaju klubach. To elementy kampanii miasta, której celem jest ostrzeżenie i poinformowanie mieszkańców i turystów o oszustwach, do których dochodziło w klubach go-go.

Papierowe wnioski o wyprawkę szkolną i inne świadczenia rodzinne

Od sierpnia można składać tradycyjne (papierowe) wnioski na nowy okres świadczeniowy 2020/2021 na wyprawkę szkolną, zasiłek rodzinny oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Osoby, które obecnie otrzymują świadczenie wychowawcze (500 +) nie muszą składać nowego wniosku. Świadczenie będzie im wypłacane do 31 maja 2021.

Sopockie Spotkania Kobiet – nowy cykl rozmów i spotkań

Już w najbliższy wtorek , tj. 4.08 o godzinie 17.00 w LASACH, niezwykłej przestrzeni Opery Leśnej odbędzie się inauguracja nowego, cyklicznego wydarzenia pod nazwą Sopockie Spotkania Kobiet, w ramach którego rozmawiać będziemy o sprawach z różnych dziedzin naszego życia. Zawsze – z perspektywy kobiet.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...