Sopot moje miasto

Zimą bądźmy wrażliwi na osoby potrzebujące

– Zimą, kiedy jest coraz chłodniej, szczególnie ważne jest, byśmy zwracali uwagę na osoby, które nie mają zapewnionych odpowiednich warunków do życia – apeluje Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Nie przechodźmy obojętnie obok potrzebujących wsparcia, doświadczających bezdomności czy starszych lub niesamodzielnych osób samotnych. Miasto wszystkim potrzebującym zapewnia schronienie oraz wyżywienie.  

Sopockie pamiątki kupisz przez internet

Wszyscy miłośnicy Sopotu mogą pamiątki związane z kurortem i Bałtykiem kupować nie tylko podczas wizyt w mieście, ale także przez internet. Sopocka Organizacja Turystyczna stworzyła sklep internetowy, w którym znalazły się nietuzinkowe i designerskie drobiazgi.

Dodatki finansowe dla pracowników Domu Pomocy Społecznej

Pracownicy sopockiego Domu Pomocy Społecznej ponownie otrzymali dodatkowe wynagrodzenie za zaangażowanie i pracę w warunkach pandemii. Wypłacone środki – w sumie 121 800 zł – pochodzą z drugiego grantu jaki miasto otrzymało w ramach projektu „Pomorskie Pomaga”.

Ciepło wraca do dolnego Sopotu

Po wczorajszej awarii wraca ogrzewanie i ciepła woda w dolnym Sopocie. Skutki awarii są usuwane.

Nasz Przyjazny Dom w Sopocie

W Sopocie działa już dom dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Podopieczni zamieszkali tam przed świętami. To 12 dorosłych osób, których rodzice czy opiekunowie nierzadko nie mają sił do opieki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...