Sopot moje miasto

Dotacje konserwatorskie, czyli sopockie zabytki coraz piękniejsze

Kolejne sopockie budynki wypiękniały dzięki dotacjom konserwatorskim, które na ich remont przyznała w ubiegłym roku sopocka Rada Miasta. W 2021 r. w sumie dotacje otrzymało 7 podmiotów, na prace z budżetu gminy przekazano 642 638,78 zł. W budżecie miasta na 2022 r. na dotacje konserwatorskie zarezerwowano 800 000 zł.

Apel do premiera o niewprowadzanie zmian w oświacie

Przedstawiciele organizacji nauczycielskich, związków zawodowych oświaty, korporacji samorządowych i organizacji społecznych skupionych wokół kampanii „Wolna Szkoła” zaapelowali do Premiera Mateusza Morawieckiego o wycofanie się z procedowania zmian w prawie oświatowym.

Nowy żłobek w Sopocie otwarty

W Sopocie otwarty został nowy żłobek publiczny dla 60 dzieci w wieku do lat 3. Placówka znajduje się w Kamiennym Potoku przy ulicy Obodrzyców 18, w bliskim sąsiedztwie zabytkowego budynku przedszkola „Nad Potokiem”. Lokalizacja żłobka została wskazana przez rodziców na etapie przygotowania do inwestycji.

Nowy punkt sprzedaży biletów

Punkt sprzedaży biletów zlokalizowany przy dworcu PKP, na rogu ul. Kościuszki i Marynarzy, został przeniesiony do kas SKM znajdujących się w holu dworca. Sprzedaż biletów w nowym punkcie rozpocznie się 11 stycznia.

Nie dla Lex Czarnek. Konferencja prasowa w Sejmie RP

W Sali Kolumnowej Sejmu RP, 4 stycznia, odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektowi zmian w prawie oświatowym, zwanym Lex Czarnek. O godzinie 15.00 na posiedzeniu sejmowych Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Obrony Narodowej zapowiedziano pierwsze czytanie projektów zmian prawa oświatowego oraz głosowanie. O tej samej porze nauczyciele, uczniowie, rodzice i przedstawicieli środowisk edukacyjnych zaplanowali demonstrację pod Sejmem.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...