Sopot moje miasto

Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiejsze święto nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty przebiega w innym klimacie, niż zwykle. Ale właśnie dlatego przekazujemy im tym gorętsze wyrazy wyrazy uznania za ich pełną zaangażowania pracę w tych trudnych czasach. Dziękujemy!

Sopot nadal w czerwonej strefie, cały kraj objęty strefą żółtą

Ze względu na liczbę zakażeń Sopot pozostaje w czerwonej strefie. Poza powiatami z tej strefy, które mają zaostrzone zasady, w całej Polsce od soboty 10 października obowiązywać będą zasady strefy żółtej. Niektóre z nich zostały zaostrzone.

Uwaga na bardzo silny wiatr!

Synoptycy prognozują na dzisiaj niebezpieczne zjawiska pogodowe. Wiejący w porywach bardzo silny wiatr w kilku miejscach w Sopocie uszkodził lub przewrócił drzewa. Sytuacja jest dynamiczna, niekorzystne warunki meteorologiczne mogą się utrzymywać nawet do jutra (15 października) rano. Kto nie musi, niech nie wychodzi z domu.

Koronawirus: chrońmy siebie i innych. Zalecenia Polskiej Akademii Nauk

Specjaliści z zespołu przy Polskiej Akademii Nauk wydali zbiór zaleceń dla wszystkich Polaków na czas jesiennej fali epidemii. To zasady, których powinniśmy rygorystycznie przestrzegać, aby zahamować dalszą transmisję koronawirusa. Bądźmy odpowiedzialni!

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 7 do 13 października 2020 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...