Sopot moje miasto

Bezpłatne porady dla ofiar przestępstw

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbywa się w całej Polsce  od 21 do 28 lutego. To coroczna akcja, której celem jest udzielanie bezpłatnych porad prawnych i pomocy tym wszystkim, którzy są ofiarami przestępstw. Prokuratura Rejonowa w Sopocie zaprasza osoby zainteresowane do swojej siedziby przy ul. Artura Grottgera 3-5, w dniach 21-28 lutego, w godz. 8.30-15.30, pokój nr 2.08 (II piętro).

Do 7 czerwca czas na dostosowanie szyldów reklamowych

W Sopocie od 2018 r., jako jedna z pierwszych w kraju, obowiązuje uchwała dotycząca warunków usytuowania na terenie miasta obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, zwana potocznie uchwałą krajobrazową. Wprowadzenie konkretnych zapisów i kar za ich złamanie spowodowało, że Sopot jest wolny od nielegalnych i szpecących reklam. Od 7 czerwca 2020 r. również wszystkie szyldy na terenie kurortu muszą spełniać wymogi uchwały krajobrazowej, zachęcamy więc przedsiębiorców, korzystających z tej formy reklamy, do kontaktu z Plastykiem Miejskim.

Nowa strategia miasta – przyjdź na warsztaty dla mieszkańców

Budowanie Strategii Rozwoju Sopotu musi odbywać się z udziałem mieszkańców. Inaczej ciężko będzie o czytelność strategii, a także o prawdziwe zaangażowanie w jej realizację tych, do których przede wszystkim jest ona kierowana. Zapraszamy więc na warsztaty dla mieszkańców, które odbędą się w czwartek, 20 lutego o godz. 18.00 w siedzibie Uniwersytetu SWPS przy ul. Polnej 16/20, aula 0.4.

„Idź pobiegaj”, czyli młodzi do młodych o depresji

„Weź się w garść, zajmij się czymś”, „wyjdź do ludzi, na słońce”, „nie przesadzaj, inni to mają problemy” – takie zdania bardzo często słyszą osoby z zaburzeniami i chorobami na tle psychicznym. Jednak sformułowania te nie pomagają, najczęściej odnoszą odwrotny skutek. By zwrócić uwagę na problem m.in. zaburzeń depresyjnych wśród młodych ludzi i stereotypową ocenę takich sytuacji w środowisku rówieśniczym, dwie licealistki: Martyna Kozdra (z Sopotu) i Zofia Katkowska (z Gdyni) stworzyły kampanię pod wymownym tytułem „Idź pobiegaj”.

Sopot uczci 78. rocznicę powołania Armii Krajowej

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...