Sopot moje miasto

Rozlicz PIT w Sopocie i weź udział w loterii z nagrodami

Mieszkasz w Sopocie? Płać tutaj swoje podatki. 50 proc. kwoty z każdego podatku PIT zasila budżet miasta i przeznaczona jest na projekty podnoszące jakość życia w mieście. Tylko w 2020 r. była to kwota 109 406 769 zł. Po raz trzeci zapraszamy także do udziału w loterii „Rozlicz PIT w Sopocie”, do której udział można zgłaszać od 10 kwietnia do 5 maja 2021.

Autobus SOS do końca kwietnia

Autobus SOS, w którym osoby doświadczające bezdomności mogą otrzymać ciepłą zupę oraz niezbędne wsparcie będzie kursował dłużej – do końca kwietnia. Miasto zapewnia też codzienny, ciepły posiłek dla osób w kryzysie bezdomności i innych osób potrzebujących.

Sopot reguluje zasady dotyczące hulajnóg

Wypracowane pod koniec ubiegłego roku porozumienie, zostało zawarte z większością operatorów hulajnóg w Sopocie: firmami Quick, Bolt i Lime. Kolejne, z firmą Tier, rozpoczynającą działalność w mieście, jest w trakcie procedury podpisywania. Porozumienie poprawi bezpieczeństwo na sopockich ulicach i ścieżkach rowerowych. Hulajnogi pojadą wolniej w niektórych rejonach miasta i będą parkowane w wyznaczonych miejscach.

Lokal przy plaży do wynajęcia

Bałtycka Agencja Artystyczna BART ogłosiła przetarg na najem lokalu mieszczącego się przy alei Mamuszki.

Świąteczne paczki dla potrzebujących

W tym roku, z powodu pandemii nie będzie sopockiego śniadania wielkanocnego dla potrzebujących. Nikt jednak nie zostanie bez wsparcia. Osoby te otrzymają świąteczne paczki, a w nich żywność - w tym wielkanocne przysmaki. Paczki dostaną również samotni seniorzy i osoby niesamodzielne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...