Sopot moje miasto

Wyniki głosowania w Sopockim Budżecie Obywatelskim

  W sumie zagłosowało 4800 osób co stanowi 15,14% mieszkańców uprawnionych do głosowania. Dla porównania w zeszłorocznym głosowaniu wzięło udział ok 6,8% mieszkańców. Najwięcej osób głosowało przez internet - wypełniono 2982 ankiet, do tradycyjnych urn wrzucono natomiast 1818 ankiet papierowych. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy Górnego Sopotu (okręg 4 i 3).

Głosowanie już trwa!

  Zapraszamy Państwa do udziału w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego. Projekty, które Państwo zgłosili zostały przydzielone do poszczególnych okręgów wyborczych. Każdy mieszkaniec Sopotu, który skończył 16 lat wybiera okręg wyborczy, w którym obecnie mieszka.

Sopocianie mogą wydać najwięcej. Zobacz wnioski zakwalifikowane do głosowania.

  107,9 zł przypada na jednego mieszkańca Sopotu z całej kwoty budżetu obywatelskiego. To ponad 10 razy więcej niż w Gdyni (10,2 zł) i 5 razy więcej niż w Gdańsku (22,58 zł).

Rekordowa liczba wniosków do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego

  260 pomysłów zgłosili sopocianie i organizacje pozarządowe do tegorocznej edycji Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. - To rekordowa liczba zgłoszonych pomysłów, Bardzo cieszę się z tak dużej aktywności mieszkańców - mówi Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.

Budżet Obywatelski w Sopocie – mieszkańcy składają wnioski

  Minął niespełna tydzień od rozpoczęcia czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego w Sopocie. Tegoroczna edycja wystartowała pod hasłem „BO Sopot tworzą mieszkańcy” jest to idealne podsumowanie idei budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy wskazują swoje potrzeby dokładnie określając jakie jeszcze działania może podjąć samorząd gminy aby miasto w jak największym stopniu dostosowane było do potrzeb jego obywateli.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...