Sopot moje miasto

Dodatkowe pieniądze na inwestycje z budżetu obywatelskiego w Sopocie

  Rozpoczynamy przygotowania do realizacji zadań, które zostały wybrane przez mieszkańców w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Oprócz projektów, które wcześniej podaliśmy jako zwycięskie prezydent Sopotu Jacek Karnowski zadecydował o realizacji również 5 projektów zgłoszonych przez mieszkańców, a które nie zwyciężyły w głosowaniu. To m.in. bonus dla okręgów za wyjątkową frekwencję.

Wyniki głosowania w Sopockim Budżecie Obywatelskim

  W sumie zagłosowało 4800 osób co stanowi 15,14% mieszkańców uprawnionych do głosowania. Dla porównania w zeszłorocznym głosowaniu wzięło udział ok 6,8% mieszkańców. Najwięcej osób głosowało przez internet - wypełniono 2982 ankiet, do tradycyjnych urn wrzucono natomiast 1818 ankiet papierowych. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy Górnego Sopotu (okręg 4 i 3).

Głosowanie już trwa!

  Zapraszamy Państwa do udziału w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego. Projekty, które Państwo zgłosili zostały przydzielone do poszczególnych okręgów wyborczych. Każdy mieszkaniec Sopotu, który skończył 16 lat wybiera okręg wyborczy, w którym obecnie mieszka.

Sopocianie mogą wydać najwięcej. Zobacz wnioski zakwalifikowane do głosowania.

  107,9 zł przypada na jednego mieszkańca Sopotu z całej kwoty budżetu obywatelskiego. To ponad 10 razy więcej niż w Gdyni (10,2 zł) i 5 razy więcej niż w Gdańsku (22,58 zł).

Rekordowa liczba wniosków do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego

  260 pomysłów zgłosili sopocianie i organizacje pozarządowe do tegorocznej edycji Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. - To rekordowa liczba zgłoszonych pomysłów, Bardzo cieszę się z tak dużej aktywności mieszkańców - mówi Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...