Sopot moje miasto

Wspólny bilet dla metropolii

Prezydenci Gdyni, Gdańska i Sopotu wypracowali oczekiwane, wspólne rozwiązanie dotyczące jednego biletu obowiązującego na terenie metropolii. Wspólny bilet na wszystkie środki komunikacji publicznej będzie kosztował 150 zł za miesiąc (ulgowy ok. 75 zł). Bilet pozwoli mieszkańcom aglomeracji na swobodne poruszanie się po terenie wszystkich zaangażowanych w nowy projekt gmin. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi mieszkańcom dojazdy do szkoły czy pracy, zwłaszcza gdy odbywają się one pomiędzy miastami i gminami położonymi na terenie całej aglomeracji. 

„Przystanek Praca”: warsztaty z Common Wombat

Jak z gracza stać się współzałożycielem firmy IT? Na to pytanie odpowiedzą międzyszkolne warsztaty pt.:„Zagrajmy w życie – jak gry mogą sprawić, że nudne zajęcia staną się mniej nudne, a może nawet ciekawe?”. Spotkanie, na które zaprasza Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, odbędzie się 14 lutego.

Obchody setnej rocznicy zaślubin Polski z morzem

W sobotę i niedzielę, 9 i 10 lutego, obchodzić będziemy na Pomorzu setną rocznicę zaślubin Polski z morzem. W Sopocie flagi państwowe pojawią się już w piątek, 7 lutego. Flagi zawisną przy al. Niepodległości, a także w ciągu ulic: Podjazd, Kościuszki, 3 Maja.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego 

Prezydent Miasta Sopotu  informuje o podjęciu przez Radę Miasta Sopotu następujących uchwał:

Sopot pomaga: platforma profilaktyczna dla sopockich szkół

Gmina Miasta Sopotu wraz z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym, Wydziałem Zamiejscowym w Sopocie realizować będą wspólnie projekt naukowo-badawczy na rzecz sopockiej społeczności szkolnej. List intencyjny w tej sprawie podpisany został 5 lutego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...