Sopot moje miasto

Po sesji Rady Miasta Sopotu

XV zwykła sesja Rady Miasta Sopotu ze względu na epidemię SARS-CoV-2 odbyła się 21 maja na płycie głównej ERGO ARENY. Radni obradowali z zachowaniem wymaganego dystansu.

Sopot pyta wojewodę o bezpieczeństwo pracowników i dzieci w placówkach

Po wczorajszej informacji na temat testów pracowników przedszkoli i żłobków w Łodzi, wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim wystosowała dziś do wojewody pomorskiego pismo dotyczące bezpieczeństwa dzieci i ich rodzin oraz nauczycieli i pracowników żłobków oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Sopocie.

Kultura i gastronomia na terenach zielonych Sopotu

Najpiękniejsze tereny zielone w Sopocie oddajemy do dyspozycji instytucji kultury i lokalnych przedsiębiorców. To kolejna forma wsparcia, którą oferujemy sopockim artystom, gastronomikom i organizatorom lokalnych wydarzeń. 

Wsparcie dla sopockich gastronomików

Funkcjonowanie ogródków gastronomicznych oraz sezonowego zagospodarowania plaż: bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości, którzy już teraz odwiedzają Sopot, jest dla nas priorytetem, dlatego przygotowując się do kolejnych decyzji rządowych dotyczących odmrożenia m.in gastronomii, chcemy stworzyć takie warunki, aby można było bezpiecznie korzystać z oferty gastronomików, m.in. z zachowaniem większych niż normalnie odległości pomiędzy gośćmi.  

Badania w kierunku koronawirusa w mobilnym punkcie pobrań w Sopocie

Od 19 maja, na parkingu hali ERGO ARENA ruszył pierwszy mobilny punkt pobrań COVID-19 w Sopocie. Osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem, będą mogły w bezpieczny sposób wykonać badanie w modelu go-thru – przyjeżdżając na miejsce samochodem lub docierając pieszo. Inicjatorem projektu są Medyczne Laboratoria Diagnostyczne Invicta, prowadzące największe na Pomorzu Laboratorium Genetyczne. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...