Sopot moje miasto

Unijne środki na walkę z cukrzycą

Osoby zagrożone cukrzycą, czyli znajdujący się w grupie ryzyka wystąpienia tej podstępnej i wyniszczającej choroby, otrzymają szybką diagnostykę i konieczną opiekę medyczną. Badania przesiewowe, konsultacje medyczne, działania profilaktyczne i edukacyjne to główne założenia programu, który realizowany będzie w Sopocie. Prezydent Jacek Karnowski oraz Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, podpisali umowę na sfinansowanie projektu „Program profilaktyki cukrzycy typu 2 na terenie Gminy Miasta Sopotu”.

Obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Amfibia i rowery dla osób z niepełnosprawnościami

Z myślą o różnych potrzebach swoich mieszkańców Sopot udostępnia sprzęt umożliwiający wjazd do wody i kąpiel osobom z niepełnosprawnościami oraz rowery trójkołowe.

Sopot uwalnia się od reklam

W Sopocie z dnia na dzień ubywa reklam. Dzięki działaniom sopockich urzędników i prowadzonym na bieżąco rozmowom z właścicielami małych firm jak i popularnych sieciówek, już widać pozytywne zmiany w przestrzeni miejskiej.

„Calineczka” na zakończenie wakacji w Sopocie

Pierwsza grupa pięciorga dzieci i młodzieży z Tadżykistanu i Afganistanu kończy swoje wakacje w Sopocie. W czasie pobytu dzieci uczestniczyły m.in. w integracyjnych warsztatach teatralnych, których efektem będzie przedstawienie pt. „Calineczka” wystawione w ogrodzie Muzeum Sopotu. Tygodniowy pobyt, transport i wyżywienie sfinansowało miasto.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...