Sopot moje miasto

Sopocki policjant nagrodzony za bohaterstwo i rozsądek

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski spotkał się 3 lipca z aspirantem Rafałem Dąbrowskim, funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Sopocie. Policjant uczestniczył w akcji ratowania życia trójki topiących się dzieci na plaży w Gdańsku-Sobieszewie. Od prezydenta otrzymał m.in. list gratulacyjny i nagrodę pieniężną.

Pismo przedprocesowe do tygodnika „Sieci”

W związku z materiałem, który ukazał się dziś, tj. 1 lipca 2019 roku w tygodniku „Sieci”, w felietonie „Sygnalista nadaje”, cyt.: … w rządzonym przez Jacka Karnowskiego Sopocie nie uświadczysz polskiej flagi. Są wszystkie: miejskie, wojewódzkie, unijne, ale biało-czerwonej nie zobaczysz, informujemy, że jest to kłamstwo. Przed sopockim Ratuszem, od lat niezmiennie, na miejscu honorowym powiewa flaga narodowa, którą otaczają flagi: Unii Europejskiej oraz Sopotu. Zgodnie z zasadami, najważniejsza flaga – czyli Polska – znajduje się w pośrodku.

Sopocka woda dla zdrowia i ochłody

Gdy na dworze jest naprawdę gorąco, tak jak w mijającym tygodniu, a funkcjonować jakoś trzeba, warto pomyśleć o tym, by się schłodzić. Gdzie to zrobić w Sopocie, gdy żar leje się z nieba?

Prezydent Sopotu z wotum zaufania i absolutorium

Podczas ósmej sesji Rady Miasta Sopotu prezydent Jacek Karnowski otrzymał wotum zaufania po przedstawieniu Raportu o stanie miasta oraz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Raport o stanie miasta 2018  

Zgodnie z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym Gmina Miasta Sopotu opublikowała Raport o stanie miasta. Raport podsumowuje działania prezydenta miasta w 2018 roku w obszarach, które mają największy wpływ na jakość życia w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...