Sopot moje miasto

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU SOPOCKIM ORGANIZACJOM POŻYTKU PUBLICZNEGO

Nadszedł okres najintensywniejszych rozliczeń podatników. Ważne, by w tej chwili pamiętać o mechanizmie „1%”, który pozwala na samodzielne decydowanie do kogo ma trafić ta część podatku.

SZKOLENIE DOTYCZĄCE WIOSENNEGO SOPOCKIEGO KONKURSU OFERT

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza do udziału w szkoleniu instruktażowym z zakresu poprawnego przygotowania ofert realizacji zadań publicznych w Sopocie.

II OTWARTY KONKURS OFERT NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH Z ZAKRESU POMOCY SPOŁECZNEJ W 2017 ROKU

Prezydent Miasta Sopotu zaprasza do składania ofert w terminie do 21 kwietnia br.

Nowa strona Budżetu Obywatelskiego, gra miejska i zielone projekty

„To już siódma edycja Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem chcemy położyć szczególny nacisk na zielone inwestycje i zachęcić mieszkańców do zgłaszania wniosków dotyczących zieleni i ekologii. Stąd hasło tegorocznej edycji „BO Sopot gra w ZIELONE!” – wyjaśnia Jacek Karnowski prezydent Sopotu. Wnioski można składać przez cały kwiecień przez stronę www.sopot.pl/bosopot oraz osobiście w Urzędzie Miasta Sopotu. Od poniedziałku, 20 marca działa nowa strona Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to platforma na której mieszkańcy nie tylko złożą wnioski, ale za jej pomocą mogą obserwować cały proces budżetu partycypacyjnego, a jesienią, za jej pośrednictwem, mogą wziąć udział w głosowaniu. Platforma pomoże również urzędnikom w weryfikacji wniosków i jej ocenie formalnej.

WOLONTARIAT SĄSIEDZKI W SOPOCIE

W Sopocie powstał Model Wolontariatu Sąsiedzkiego. Narzędzie opiera się na koncepcji samopomocy sąsiedzkiej. Z założenia ma łączyć seniorów potrzebujących wsparcia z wolontariuszem z najbliższego otoczenia. Na sopockim Brodwinie rozpoczęło się pilotażowe wdrażanie wolontariatu sąsiedzkiego. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...