Sopot moje miasto

Sopockie życzenia świąteczno-noworoczne

Nowoczesny sprzęt w Pomorskim Centrum Reumatologicznym

Nowy, a przede wszystkim nowoczesny aparat do badań RTG służyć będzie pacjentom Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie. To urządzenie nowej generacji, z technologią minimalizującą dawkę promieniowania podczas każdego badania.

Altana dobrego burmistrza otwarta

W Sopocie odbudowano altanę Johannesa Kollatha, znajdującą się na granicy Sopotu z Gdynią. Drewniana altana powstała w 1908 r. przy potoku Swelina, w latach 50. XX wieku została podpalona, a następnie rozebrana. Teraz z okazji 120-lecia Sopotu została odbudowana, wiernie odwzorowując oryginalny wygląd.

Awaria sieci wodociągowej przyczyną zapadnięcia się fragmentu jezdni

W wyniku awarii sieci wodociągowej doszło do zapadnięcia się fragmentu nawierzchni jezdni w rejonie skrzyżowania ul. Kochanowskiego i al. Niepodległości w Sopocie. Na miejscu są już Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, a także służby drogowe, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia.

Wzywajmy karetkę tylko w nagłych wypadkach

Jesteśmy w samym środku czwartej fali pandemii. Oznacza to, że większość wyjazdów ambulansów Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z Przychodnią w Sopocie jest dysponowana do chorych zakażonych koronawirusem. Często karetka jeździe do odległych od Trójmiasta miejscowości, by znaleźć choremu miejsce w szpitalu, co trwa kilka godzin.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...