Sopot moje miasto

Sopot solidarny z Białorusią

Dzień Niepodległości Białorusi obchodzony jest 25 marca. W tym roku święto białoruskiej opozycji zbiegło się z zatrzymaniem działaczy mniejszości polskiej w tym kraju, Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta. Prezydent Sopotu zaapelował o rządową pomoc dla Polaków na Białorusi.

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Od 24 do 30 marca 2021 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Plany zagospodarowania przestrzennego

Prezydent Miasta Sopotu informuje o podjęciu przez Radę Miasta Sopotu uchwał o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego:

By profilaktyka w szkołach była skuteczna

Gmina Miasta Sopotu we współpracy z Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS Sopot oraz PBS Sopot przeprowadzi kolejne badania profilaktyczne na rzecz sopockiej społeczności szkolnej. Celem jest wielowymiarowa diagnoza dotyczącej profilaktyki szkolnej i skali zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży z 8 sopockich publicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Kupuję, nie gotuję! Na Wielkanoc wspierajmy sopocką gastronomię

A gdyby tak podczas nadchodzących świąt czas poświęcić najbliższym, zamiast spędzać go w kuchni? Lepiej wybrać się na rodzinny spacer (a pięknych i różnorodnych terenów do rekreacji w Sopocie nie brakuje), niż poświęcać długie godziny gotowaniu. Rozwiązaniem może być zamówienie wielkanocnych specjałów u sopockich gastronomików.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...