Sopot moje miasto

Pamięci Józefa Golca – uroczystość w Szkole Podstawowej nr 8

Wybitny pedagog, działacz społeczny, esperantysta, badacz i popularyzator dziejów kurortu, wreszcie ukochany wychowawca wielu pokoleń sopocian. 28 maja zapraszamy wszystkich na uroczystość upamiętniającą zmarłego w tamtym roku Józefa Golca – w programie nadanie jego imienia fragmentowi ul. 3 Maja oraz otwarcie wystawy biograficznej.

Akt erekcyjny Domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie

Zarząd i Rada Fundacji „Nasz Przyjazny Dom” oraz Prezydent Miasta Sopotu, mają zaszczyt zaprosić na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod niezwykłą inwestycję, jaką jest budowa Domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Sopocie. Uroczystość odbędzie się w Dzień Matki, 26 maja 2018 r. o godz. 12.00. Wejście od strony Parku Herbstów.

Remonty dróg

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 23 do 29 maja 2018 r. planowane są prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym.

Fundusze europejskie dla firm z branży turystycznej

Wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem środków unijnych Stowarzyszenie Turystyczne Sopot zaprasza na bezpłatne szkolenie. Spotkanie odbędzie się 22 maja w Informacji Turystycznej Sopot, przy pl. Zdrojowym 2.

Opłata uzdrowiskowa i legalne kwatery

Przed nami kolejny sezon i wizyty turystów w naszym mieście. Przypominamy, iż zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Sopotu, każda firma/osoba, która prowadzi działalność związaną z wynajmem pokoi, kwater i apartamentów zobowiązana jest do pobrania opłaty uzdrowiskowej od nocującego turysty.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...