Sopot moje miasto

By pomóc noworodkom

26. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Warto zarezerwować sobie tego dnia czas.

Meldunek przez internet

Nie masz czasu iść do urzędu, a chcesz się zameldować? Od dziś (2 stycznia 2018 r.) możesz to zrobić przez internet.

Subiektywne podsumowanie 2017 roku

Koniec roku skłania do podsumowań. Co się udało zrealizować, a co jedynie rozpocząć? Poniżej nasze subiektywne podsumowanie.

Sopot, tu się oddycha!

By Sopot stał się miastem o najczystszym powietrzu, trzeba było wspólnego wysiłku mieszkańców i konsekwentnej polityki władz miasta. Opłacało się. W Sopocie faktycznie oddycha się czystym powietrzem, a problem smogu nie występuje.

Kamery dla Strażników Miejskich

Sopoccy Strażnicy Miejscy otrzymali na koniec roku, nowoczesny sprzęt, który ułatwi pracę mundurowym. By skuteczniej monitorować i ujawniać uciążliwe wykroczenia takie jak zaśmiecanie przestrzeni publicznej czy drobne kradzieże, będą wykorzystywane dwie przenośne kamery. Urządzenia można przypiąć do drzewa czy słupa za pomocą specjalistycznego systemu mocowania. Kamery będą używane tam, gdzie montaż stałego monitoringu byłby bardzo kosztowny, lub gdy zachodzi konieczność sezonowego jego wykorzystywania: na terenach oddalonych od centrum miasta, na terenach zalesionych, czy w okolicach cmentarza.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...