Sopot moje miasto

Zatrudnianie cudzoziemców – spotkanie informacyjne

O tym, jak prawidłowo wypełniać dokumenty przy zatrudnianiu cudzoziemców, mowa będzie podczas spotkania dla sopockich pracodawców i przedsiębiorców, które w środę, 25 kwietnia, odbędzie się Kawiarence Turystycznej przy pl. Zdrojowym w Sopocie.

Masz być zwolniony? Skorzystaj z programu wsparcia

„Twoja nowa szansa! – kompleksowy program wsparcia osób przewidzianych do zwolnienia na pomorskim rynku pracy” – tak nazywa się projekt, z którego bezpłatnie skorzystać będzie mogło 120 osób. Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia.

Pomogą wrócić do pracy

Osoby pozostające bez zatrudnienia mogą wziąć udział w bezpłatnym projekcie, który pomoże im sprawnie powrócić na rynek pracy i znaleźć zatrudnienie. Projekt firmy NS Konsulting skierowany jest do osób, które utraciły pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy od wzięcia udziału w projekcie.

Sopoccy radni przyjęli uchwałę krajobrazową

Sopot od lat promuje estetyczną i uporządkowaną przestrzeń publiczną – miejscy radni już 20 lat temu uregulowali w prawie miejscowym zasady dotyczące szyldów i reklam umieszczanych na budynkach i ulicach, jednak nie było skutecznych narzędzi egzekucji tego. Przyjęta na sesji Rady Miasta 26 marca uchwała krajobrazowa daje nowe możliwości.

Bezpieczeństwo: porozmawiajmy o cyberprzemocy

Komenda Miejska Policji w Sopocie organizuje debatę poświęconą cyberprzemocy. Spotkanie, będące jednym z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, odbędzie się 28 marca w Sopockim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do dyskusji na temat zapewnienia bezpieczeństwa.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...