Sopot moje miasto

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 16 do 22 maja 2018 r. planowane są następujące prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym.

Kamery kontra dzikie wysypiska

W grudniu ubiegłego roku, na potrzeby sopockiej Straży Miejskiej kupione zostały przenośne kamery. W dużej mierze zakup ten podyktowany był lekceważeniem przez niektórych mieszkańców przepisów dotyczących pozbywania się odpadów z gospodarstw domowych. Pomimo, iż miasto dostosowało możliwości odbioru śmieci do indywidualnych potrzeb mieszkańców, Straż Miejska i tak znajduje na terenie kurortu tzw. nielegalne wysypiska. By to wyeliminować, funkcjonariusze zaczęli używać mobilnych kamer. Jedna z nich zamontowana została niedawno na placu łączącym ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Pułaskiego. Materiał, który zarejestrowała, jest bardzo ciekawy.

Poważna awaria Przepompowni Ścieków Ołowianka [AKTUALIZACJA]

W związku z awarią Przepompowni Ścieków Ołowianka, która odbiera ścieki z Sopotu oraz tzw. Dolnego Tarasu Gdańska (tj. dzielnic Żabianka, Przymorze, Zaspa, Oliwa, Wrzeszcz, Letnica, Nowy Port, Osowa, Dolne Miasto, Śródmieście) prosimy mieszkańców o ograniczenie zużycia wody i korzystania z kanalizacji sanitarnej. Dodatkowo informujemy o możliwości wystąpienia podtopień kanalizacji sanitarnej w tych dzielnicach.

Sopotkowo – przyjazny dom dla zwierząt. 33 boksy dla psów i 16 dla kotów

Latem bezpańskie psy i koty z sopockiego schroniska trafią do nowego obiektu. Inwestycja jest już na ukończeniu. Oddanie do użytku nowego schroniska opóźniło się, ale nie z winy wykonawcy. Podczas prac ekipa budowlana dwukrotnie trafiła na niewybuchy, znaleziono również ludzkie szczątki z czasów II wojny światowej. To wszystko, plus zalanie i mróz w marcu spowodowało, że budowa prawdopodobnie zakończy się do 30 maja. Potem nastąpią odbiory różnych służb.

Kwitną i pylą sosny

Od kilku dni mieszkańcy Sopotu oraz turyści zgłaszają do Urzędu Miasta informacje o żółtej substancji, która pojawiła się na wodach Zatoki Gdańskiej. Uspokajamy – to pył kwitnących sosen.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...