Fundusze europejskie

Metropolia stawia na węzły

Mieszkańcy Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, a w szczególności Pruszcza Gdańskiego i okolicznych miejscowości, mogą znacznie szybciej i wygodniej podróżować. Dzięki funduszom europejskim zakończyła się budowa 3 metropolitalnych węzłów integracyjnych: Pruszcz Gdański, Pszczółki i Cieplewo. Właśnie oficjalne podsumowano wszystkie inwestycje, które w sumie kosztowały 49 mln zł. 26 mln zł w tej kwoty pokryła Unia Europejska. 

Krajowy Plan Odbudowy. Obradował samorządowy zespół roboczy

Samorządowcy z całej Polski spotkali się dzisiaj na pierwszym posiedzeniu zespołu roboczego ds. Krajowego Planu Odbudowy w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Przejście pomiędzy ul. Boh. Monte Cassino a Czyżewskiego

Rozpoczął się drugi etap inwestycji „Przebudowa ciągu pieszo-jezdnego pomiędzy ulicami Bohaterów Monte Cassino 25-31 a Czyżewskiego w Sopocie”. Popularny skrót pomiędzy domem handlowym Monte, a ul. Czyżewskiego w Sopocie ma już wybudowaną nową kanalizację deszczową. W drugim etapie wykonana zostanie nawierzchnia i oświetlenie, zagospodarowanie przestrzeni.

Wiecha na nowym żłobku

Z końcem 2021 roku sześćdziesiąt sopockich maluszków znajdzie opiekę w nowym żłobku. Dziś na budynku, będącym w stanie surowym, otwartym, zawisła wiecha.

Rozbudowa sopockiej mariny

Dodatkowe stanowiska cumownicze, pawilon z sanitariatami, szatnią i miejscem do przechowywania sprzętu, nowy slip do wodowania jednostek - o te elementy wzbogaci się oferta żeglarska Sopotu, adresowana przede wszystkim do młodych adeptów żeglarstwa i turystów wodnych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...