Fundusze europejskie

55 tys. zł na kolejne laptopy dla sopockich dzieci

17 laptopów wraz z zestawami słuchawkowymi oraz 3 mobilne dostępy do Internetu kupiła Gmina Miasta Sopotu w ramach programu „Zdalna Szkoła +”. Sprzęt komputerowy posłuży do zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo. Program skierowany jest głównie do rodzin ubogich, z minimum trojgiem dzieci. Koordynacją projektu zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.

Pomorskie SOS – kolejne fundusze na poprawę bezpieczeństwa pracowników sopockiego Domu Pomocy Społecznej

Do Domu Pomocy Społecznej w Sopocie znów trafią środki ochrony osobistej oraz sprzęt niezbędny do walki z pandemią COVID-19. Gmina Miasta Sopotu podpisała drugą umowę na grant w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu „Pomorskie SOS”. Dofinansowanie wyniesie blisko 89 tys. zł.

Ekologiczne, stylowe i ekonomiczne – nowe lampy w Sopocie

Wymiana 166 punktów świetlnych, doświetlenie 34 przejść dla pieszych, nowe nawierzchnie chodników, redukcja o ponad 60 proc. emisji gazów cieplarnianych do atmosfery – to efekt wyjątkowej, ekologicznej inwestycji w Sopocie. Zakończył się pierwszy etap „Modernizacji oświetlenia ulicznego w Sopocie z zastosowaniem najnowszych technologii”. Ekologiczne lampy rozświetlają już mrok w centrum miasta. 

Pomorskie SOS: bezpieczniejsza praca w sopockim Domu Pomocy Społecznej

Dodatkowe środki ochrony indywidualnej i sprzęt medyczny niezbędny do walki z epidemią COVID-19 trafią do pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. Gmina Miasta Sopotu otrzymała blisko 88 tys. zł grantu z funduszy europejskich na ten zakup.

Wolni od cukrzycy. Zadbaj o swoje zdrowie

Zachęcamy mieszkańców Sopotu do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych i szkoleń dotyczących cukrzycy typu 2.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...