Fundusze europejskie

Sopoccy seniorzy pod opieką smart technologii

Z tak zaawansowanego systemu jeszcze w Polsce nikt nie korzysta. Sopot po raz kolejny będzie prekursorem wykorzystania technologii smart w opiece nad najstarszymi mieszkańcami miasta. Pilotażowa grupa sopockich seniorów otrzyma specjalne tablety, które oprócz całej gamy stymulujących zadań logicznych dostosowanych do możliwości osoby starszej, będą umożliwiały także np. wyłapanie pierwszych zmian chorobowych oraz wezwanie pomocy w sytuacjach awaryjnych.

„Przystanek Praca” – jak ogarnąć freelance? 

Zapraszamy młodzież sopockich szkół na ostatnie w tym roku kalendarzowym wydarzenie z cyklu „Przystanek Praca” – międzyszkolne warsztaty „Jak ogarnąć freelance? Czyli krótka historia o realizacji własnych pomysłów i  pracy w NGO”. Tym razem 3 grudnia 2019 r., w godz. 9.00-13.00, w trakcie warsztatów prowadzonych przez Annę Czerwińską, działaczkę społeczną, współzałożycielkę fundacji Ster, młodzież będzie miała możliwość przyjrzeć się pracy w trzecim sektorze gospodarki, czyli organizacjach pozarządowych. 

Szpital geriatryczny otwarty!

To pierwszy szpital geriatryczny w województwie, który w sposób kompleksowy opiekować się będzie osobami starszymi. Centrum Opieki Geriatrycznej w Pomorskim Centrum Reumatologicznym im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie uroczyście zostało otwarte 29 listopada 2019 r. W szpitalu są już pierwsi pacjenci.

Nowa nawierzchnia, oświetlenie i odwodnienie – ruszyła przebudowa pomiędzy Bohaterów Monte Cassino a Czyżewskiego

Popularny skrót pomiędzy domem handlowym Monte a ul. Czyżewskiego doczeka się budowy kanalizacji deszczowej, nowej nawierzchni, oświetlenia i nowego zagospodarowania architektonicznego, podnoszącego estetykę tego miejsca. Właśnie rozpoczęły się prace, które potrwają nieco ponad rok.

„Przystanek Praca". Warsztaty z wydawnictwem

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie zaprasza na międzyszkolne warsztaty pt.: „Jak zostać wydawcą książek - od autora do czytelnika". Warsztaty z wydawnictwem TAKO odbędą się w piątek, 22 listopada, w godzinach 9.00-13.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...