Fundusze europejskie

Aktywni Mieszkańcy – zapraszamy do projektu

Nadal można dołączyć do projektu Sopot – Aktywni Mieszkańcy. Już 21 osób skorzystało ze wsparcia psychologa, doradcy zawodowego i asystenta, tworząc swoją ścieżkę rozwoju zawodowego.

Dodatki finansowe dla pracowników Domu Pomocy Społecznej

Pracownicy sopockiego Domu Pomocy Społecznej ponownie otrzymali dodatkowe wynagrodzenie za zaangażowanie i pracę w warunkach pandemii. Wypłacone środki – w sumie 121 800 zł – pochodzą z drugiego grantu jaki miasto otrzymało w ramach projektu „Pomorskie Pomaga”.

Ulice do mieszkania, czyli pierwszy woonerf w Sopocie

Do końca przyszłego roku powstanie w Sopocie pierwsza strefa woonerf. Właśnie podpisana została umowa z wykonawcą na prace, które w kompleksowo zmienią kwartał ulic: Parkowa – Kordeckiego – al. Wojska Polskiego – Kilińskiego. Prace mają ruszyć na początku stycznia 2021 r.

55 tys. zł na kolejne laptopy dla sopockich dzieci

17 laptopów wraz z zestawami słuchawkowymi oraz 3 mobilne dostępy do Internetu kupiła Gmina Miasta Sopotu w ramach programu „Zdalna Szkoła +”. Sprzęt komputerowy posłuży do zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo. Program skierowany jest głównie do rodzin ubogich, z minimum trojgiem dzieci. Koordynacją projektu zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.

Pomorskie SOS – kolejne fundusze na poprawę bezpieczeństwa pracowników sopockiego Domu Pomocy Społecznej

Do Domu Pomocy Społecznej w Sopocie znów trafią środki ochrony osobistej oraz sprzęt niezbędny do walki z pandemią COVID-19. Gmina Miasta Sopotu podpisała drugą umowę na grant w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu „Pomorskie SOS”. Dofinansowanie wyniesie blisko 89 tys. zł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...