Fundusze europejskie

Węzeł integracyjny Sopot Kamienny Potok

Zakończyła się budowa węzła integracyjnego Sopot Kamienny Potok wraz z trasami dojazdowymi. W ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych wykonano min. pętlę autobusową Sopot Kamienny Potok, dwa ronda w ciągu ul. Wejherowskiej, miejsca postojowe w pobliżu stacji SKM, przebudowano chodniki oraz jezdnie, przebudowano skrzyżowanie al. Niepodległości z ul. Malczewskiego.

Seniorze, skorzystaj z nowoczesnej teleopieki

Trwa nabór 100 seniorów – mieszkańców Sopotu, którzy korzystać będą z nowoczesnego systemu teleopieki nad najstarszymi mieszkańcami miasta. Uczestnicy otrzymają specjalne tablety, które oprócz całej gamy stymulujących zadań logicznych dostosowanych do możliwości seniorów, będą umożliwiały także np. wyłapanie pierwszych zmian chorobowych oraz wezwanie pomocy w sytuacjach awaryjnych. Uwaga! Nabór zostaje wydłużony do 14 września.

16 sierpnia – Dzień Otwarty Art Inkubatora

Goyki3 Art Inkubator zaprasza w swoje odrestaurowane progi. Dzień otwarty z oprowadzaniem po willi i terenach parkowych w poniedziałek, 16 sierpnia. Początek o godzinie 16.00.

Metropolia stawia na węzły

Mieszkańcy Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, a w szczególności Pruszcza Gdańskiego i okolicznych miejscowości, mogą znacznie szybciej i wygodniej podróżować. Dzięki funduszom europejskim zakończyła się budowa 3 metropolitalnych węzłów integracyjnych: Pruszcz Gdański, Pszczółki i Cieplewo. Właśnie oficjalne podsumowano wszystkie inwestycje, które w sumie kosztowały 49 mln zł. 26 mln zł w tej kwoty pokryła Unia Europejska. 

Krajowy Plan Odbudowy. Obradował samorządowy zespół roboczy

Samorządowcy z całej Polski spotkali się dzisiaj na pierwszym posiedzeniu zespołu roboczego ds. Krajowego Planu Odbudowy w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...