Fundusze europejskie

Ekologiczne, stylowe i ekonomiczne – nowe lampy w Sopocie

Wymiana 166 punktów świetlnych, doświetlenie 34 przejść dla pieszych, nowe nawierzchnie chodników, redukcja o ponad 60 proc. emisji gazów cieplarnianych do atmosfery – to efekt wyjątkowej, ekologicznej inwestycji w Sopocie. Zakończył się pierwszy etap „Modernizacji oświetlenia ulicznego w Sopocie z zastosowaniem najnowszych technologii”. Ekologiczne lampy rozświetlają już mrok w centrum miasta. 

Pomorskie SOS: bezpieczniejsza praca w sopockim Domu Pomocy Społecznej

Dodatkowe środki ochrony indywidualnej i sprzęt medyczny niezbędny do walki z epidemią COVID-19 trafią do pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. Gmina Miasta Sopotu otrzymała blisko 88 tys. zł grantu z funduszy europejskich na ten zakup.

Wolni od cukrzycy. Zadbaj o swoje zdrowie

Zachęcamy mieszkańców Sopotu do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych i szkoleń dotyczących cukrzycy typu 2.

Rozwój turystyki wodnej w Sopocie

Nowy pomost do cumowania przy molo, pawilon z zapleczem socjalnym, nowy slip i pogłębienie toru – to nowa infrastruktura żeglarska, która powstanie w Sopocie.

„Zdolni z Pomorza”: sopoccy licealiści najlepsi w województwie

Zespół „Zdolni z Pomorza Sopot – Biologia” zdobył I miejsce za realizację projektu „Nie wszystko złoto, co się świeci i nie taki diabeł straszny, jak go malują, czyli obalamy popularne mity biologiczne”. W Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku 19 września odbyła się prezentacja projektów w ramach „Konkursu Projektów Zdolni z Pomorza”, podczas której zespoły przedstawiły swoje osiągnięcia przed komisją konkursową.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...