Fundusze europejskie

Projekt TABASCO – stop cyberprzemocy wśród młodzieży

Hejt, agresja elektroniczna, cyberprzemoc… Atak wymierzony w drugą osobę w sieci może zacząć się od kliknięcia „lubię to” pod prześmiewczym zdjęciem lub memem, od złośliwego komentarza pod czyimś postem czy relacji w mediach społecznościowych. Zjawisko staje się coraz powszechniejsze. Młodzi ludzie (i nie tylko) często nie mają świadomości, że część ich działań może być przejawem właśnie takiej agresji.

Zespół Szkół Handlowych po remoncie i z nowym wyposażeniem

Uczniowie, którzy kształcą się w Sopocie w kluczowych branżach: logistyka i motoryzacja oraz ICT i elektronika, mają teraz do dyspozycji nowocześnie wyposażone pracownie. Dzięki unijnemu dofinansowaniu także budynek ZSH przy ul. Wejherowskiej przeszedł gruntowny remont.

Budowa najdłuższego woonerfu w Polsce – zmiany organizacji ruchu

Rozpoczynająca się przebudowa kwartału ulic: Parkowa – Kordeckiego – al. Wojska Polskiego – Kilińskiego, to realizacja pierwszej strefy woonerf w Sopocie. Ulice i chodniki zostaną przebudowane tak, aby były bardziej przyjazne dla pieszych, nowe oświetlenie i zieleń poprawią walory estetyczne okolicy. Ważną częścią robót będzie także budowa systemu odprowadzenia wody deszczowej, przebudowa sieci gazowej oraz uporządkowanie pozostałej infrastruktury podziemnej.  

Dobrze zaplanuj jesień życia. Nowy projekt CKU w Sopocie

Najnowszy projekt, w którym uczestniczy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, ma na celu przygotowanie seniorów i profesjonalistów pracujących z seniorami do efektywnego planowania kolejnych etapów życia.

Aktywni Mieszkańcy – zapraszamy do projektu

Nadal można dołączyć do projektu Sopot – Aktywni Mieszkańcy. Już 21 osób skorzystało ze wsparcia psychologa, doradcy zawodowego i asystenta, tworząc swoją ścieżkę rozwoju zawodowego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...