Fundusze europejskie

15 lat Polski w UE – wspólna samorządowa kampania europejska

1 maja 2019 r. będziemy świętować 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przez te wszystkie lata, dzięki współpracy, wymianie doświadczeń, środkom europejskim oraz zaangażowaniu lokalnych społeczności wokół europejskich wartości, nasz kraj przeszedł niesamowitą metamorfozę.

Remont alejki nadmorskiej w Sopocie

Zgodnie z zapowiedzią, w poniedziałek 15 kwietnia rozpocznie się przebudowa alejki nadmorskiej w ramach projektu budowy europejskiego szlaku rowerowego R-10. To jedna z większych inwestycji rowerowych w Sopocie. Droga zyska nową nawierzchnię i miejsca do wypoczynku. Bedzie też szersza. Na czas trwania prac uruchomiony zostanie objazd

W Sopocie bezpieczniej dzięki nowym rondom

Usprawniona komunikacja publiczna i poprawa bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego – oto niektóre plusy budowy dwóch nowych rond w Sopocie. Inwestycja została zakończona, odebrana przez odpowiednie służby i oddana do użytku. Teraz pora na kolejny etap, polegający m.in. na budowie parkingu park&ride.

Art Inkubator – nowa instytucja kultury w Sopocie

Podczas marcowej sesji Rada Miasta Sopotu podjęła uchwałę w sprawie utworzenia samorządowej instytucji kultury Goyki 3 Art Inkubator i nadania jej statutu. Art Inkubator powstaje w zabytkowej willi Jünckego przy ul. Goyki 3, rewitalizowanej dzięki środkom unijnym, pozyskanym przez Sopot. Miejsce posłuży twórcom do pracy i spotkań, a także integracji środowiska artystycznego.

Inteligentne lampy – bezpieczeństwo i oszczędności

W Sopocie modernizowane jest oświetlenie uliczne. Inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, przyniesie także miastu wymierne korzyści ekonomiczne. Lampy przy hali ERGO ARENA zostały zmodernizowane już dwa lata temu, teraz czas na kolejne ulice w dolnym Sopocie. W kwietniu ruszy następny etap realizacji projektu wartego w sumie 12 mln zł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...