Fundusze europejskie

Mevo wystartowało! W 14 miastach i gminach można korzystać z 1224 rowerów

Największy w Europie, a zarazem najnowocześniejszy system rowerów publicznych składających się w całości z rowerów wspomaganych elektrycznie właśnie wystartował. W 14 miastach i gminach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot można korzystać z 1224 rowerów, a wkrótce ta liczba wzrośnie do 4080!

Sopockie inwestycje rowerowe ruszają na wiosnę

Z początkiem wiosny w Sopocie kontynuowane są prace związane z modernizacją i rozbudową infrastruktury rowerowej. W mieście remontowane i rozbudowywane są ścieżki rowerowe, przed wakacjami rozszerzona zostanie strefa uspokojonego ruchu „tempo 30”, a jeszcze w marcu sopockimi ulicami pojadą pierwsze rowery Mevo.

Przywracamy świetność wyjątkowemu zabytkowi sakralnemu w Sopocie  

Możliwość obejrzenia postępu prac w remontowanym kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej – Gwiazda Morza w Sopocie pojawi się w niedzielę, 17 marca po mszy św. o godz. 9.30 (kaplica św. Wojciecha przy ul. Chopina 16 A).

Mevo wkrótce na ulicach Sopotu

Startuje System Roweru Metropolitalnego. Rowery Mevo pojawią się na ulicach Sopotu i pozostałych uczestniczących w projekcie gmin już 26 marca. W Sopocie docelowo będzie to 170 wspomaganych elektrycznie jednośladów w 26 stacjach postojowych.

Ostatnia prosta metamorfozy Potoku Grodowego

Odkryty Potok Grodowy, nowe ścieżki spacerowe i kładki, mała architektura, wymiana oświetlenia, przebudowa miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych i nawierzchni ulic – to tylko niektóre zmiany, jakie przechodzi Park Północny i Park Grodowy w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...