Kids Film Fest – Festiwal Młodego Widza

Kadr z filmu Gdzie jest Anne Frank? Fot. materiały organizatora

To już druga edycja nowego festiwalu filmowego w Sopocie adresowanego do najmłodszych widzów. Czekają premiery filmowe, a także lekcje, wykłady i warsztaty animacji poklatkowej. Kids Film Fest odbędzie się w dniach 6-8 października 2022 r.

Celem festiwalu jest edukacja kulturowa, filmowa i społeczna młodego widza w wieku od 6 do 15 lat. Zaprezentowane zostaną premierowe filmy dla dzieci i młodzieży, w tym pokazy dla zorganizowanych grup szkolnych, które poszerzone zostaną o filmową lekcję edukacyjną po seansie. W programie znajdą się filmy fabularne i animowane dedykowane do konkretnych grup wiekowych o wybitnych wartościach artystycznych oraz wartościowym przekazie edukacyjnym a także warsztaty filmowe z animacji poklatkowej.

Każda projekcja filmowa ma formułę lekcji filmowej, poprzedzonej prelekcją filmoznawcy – edukatora, a po projekcji lekcją edukacyjną wokół zagadnień poruszonych w filmie (ok. 30 min.) Projekcje odbędą się 6 października w godzinach porannych (czwartek) w sopockim Multikinie. Zapraszamy grupy szkolne do zapisywania się na lekcje filmowe! 

Warsztaty z animacji poklatkowej odbędą się 8 października w sopockim Art Inkubatorze przy ul. Goyki 3 i skierowane są wyłącznie dla młodzieży w wieku 12-15 lat. Warsztaty odbędą się pod hasłem „Duchy Goyki” a każdy uczestnik stworzy własną postać ducha, którego historia umieszczona zostanie w przygotowanej wcześniej makiecie Willi Goyki. Warsztaty poprowadzą sopoccy artyści Grażyna Rigall i Konrad Kulczyński. Zapisy na warsztaty prowadzone są wyłącznie indywidualnie, a liczba miejsc jest ograniczona.

Pomysłodawcami festiwalu są twórcy organizowanego od 22 lat Sopot Film Festivalu oraz Festiwalu Filmów Animowanych ANIMAFEST w Gdańsku. Festiwal Kids Film Fest dofinansowany jest ze środków Miasta Sopotu.

Bilety i zapisy grupowe:

Cena biletu: 10 zł uczeń / wstęp dla opiekuna grupy – bezpłatny.
Cena biletu na warsztaty animacji poklatkowej – 30 zł (zapisy indywidualne.

Zapisy / rezerwacje / kontakt na adres e-mail: Kids Film Fest

Więcej informacji i program: na stronie Kids Film Fest, a także na profilu FB Kids Film

źródło: Sopot.pl