Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017

Widzowie na leżakach oglądaja film na molo
Kino letnie na molo to niesamowite wrażenia. Fot. materiały prasowe

Filmowe morze, góry i Mazury. 1 lipca o godz. 21.30, wielką galą wręczenia nagrody Diamentowego Klapsa Filmowego rozpocznie się na molo 10. jubileuszowa edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego. Galę uświetnią polskie gwiazdy filmowe. Projekcje w ramach festiwalu będą odbywały się codziennie, przez 62 dni wakacji.

Festiwal corocznie przyciąga tłumy widzów spragnionych filmowych emocji. W tym roku, po raz dziesiąty, dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków – do Sopotu, Giżycka i Zakopanego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W Sopocie obowiązuje bilet wstępu na molo.

Do 31 sierpnia codzienne, bezpłatne projekcje filmowe zagoszczą na sopockim molo. W lipcu filmy będą wyświetlane o 22.00, a w sierpniu o 21.30. Jak co roku, repertuar festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. Znajdą się w nim filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji,
o których głośno w kraju i za granicą. Festiwalowy tydzień rozpoczynamy na „Sportowo – filmowo”. „Europejskie wtorki” to dawka kina europejskiego najwyższej próby. Środowe „Super hity” przeniosą nas w świat największych super produkcji a we czwartki oglądamy filmy „Made in Poland”. „Komediowe piątki” rozpoczynają na wesoło festiwalowe weekendy, soboty zachwycą oscarowymi produkcjami, a „Kobiece niedziele” zakończą każdy wakacyjny tydzień na festiwalu.

Przy fontannie na sopockim molo działać będzie również festiwalowa kawiarnia, w której można będzie zobaczyć się z przyjaciółmi, spotkać gwiazdy filmowe i orzeźwić się festiwalową lemoniadą.

 

Na stronie festiwalu Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017 można sprawdzić repertuar, zagłosować w Plebiscycie Publiczności i wygrać atrakcyjne nagrody.

źródło: Sopot.pl