Strażnicy miejscy zatrzymali pijanego kierowcę

Sygnalizator Straży Miejskiej na dachu samochodu
Fot. Fotobank.PL/UMS

W piątkowy wieczór 2 lutego, ok. godz. 22.45 zmotoryzowany patrol Straży Miejskiej zauważył źle zaparkowany samochód, tuż pod znakiem „zakaz ruchu w obu kierunkach” na ulicy Dworcowej w Sopocie. Kierowcą okazał się młody gdynianin bez uprawnień do kierowania pojazdami. Młody mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

W czasie prowadzenia czynności przez mundurowych, do samochodu podszedł mężczyzna, również mieszkaniec Gdyni, który oświadczył, że to on jest właścicielem pojazdu, a młody człowiek (ten bez uprawnień), tylko po niego i jego znajomych przyjechał. Zachowanie właściciela auta wskazywało, że znajduje się on pod znacznym wpływem alkoholu. Został pouczony, że w tym stanie nie wolno mu prowadzić pojazdu. Przyznał rację i zadeklarował, że do domu wraz z towarzystwem wróci taksówką. Na tym strażnicy zakończyli interwencję i gdyby nie bezmyślność i brawura pijanego mężczyzny, sprawa nie miałaby dalszego ciągu i w rezultacie poważnych konsekwencji.

Gdy strażnicy odjeżdżali, zauważyli, że nietrzeźwy kierowca wraz z towarzyszącymi osobami wsiadł do auta i z piskiem opon odjechał. Strażnicy udali się w pościg za kierującym, informując jednocześnie dyżurnego Komendy Miejskiej Policji o zdarzeniu. Sopoccy strażnicy zmusili kierowcę do zatrzymania i z uwagi na jego zachowanie, zakuli go w kajdanki. Następnie przekazali pijanego kierowcę gdyńskim policjantom. Gdynianin miał ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przedstawiony przykład dowodzi absolutnej głupoty pijanego kierowcy. Niewiarygodne jest również zachowanie osób mu towarzyszących, którym również zabrakło wyobraźni i zdrowego rozsądku. Zamiast zabrać pijanemu kluczyki, wsiedli z nim do auta narażając swoje zdrowie, a może nawet życie.

źródło: Sopot.pl