ERGO ARENA ma pomysł na Aktywną Niedzielę

Osoby ćwiczące w hali ERGO ARENA
Fot. Fotobank.PL/UMS

„Po zdrowie do ERGO ARENY” to nowa kampania dla mieszkańców Pomorza. Po Zdrowych Sobotach w kalendarzu hali pojawiły się Aktywne Niedziele – bezpłatne treningi z trójmiejskimi sportowcami, warsztaty psychologiczne i wykłady o zdrowiu. Najbliższe spotkanie w ramach cyklu już 8 kwietnia w hali na granicy Gdańska i Sopotu, w godz. 11.00-16.00. Wstęp jest wolny.

Na kwietniową edycję szczególnie zapraszamy rowerzystów. Przyjedźcie do nas jednośladem, Klub Kolarski Trek Gdynia oraz sklep rowerowy dre rowery zapraszają do swojego punktu serwisowego, na prezentację rowerów amerykańskiej marki Trek oraz pokaz rowerowy na wesoło. Do świata na dwóch kółkach zabierze gości Maciej Dyba, gdański pasjonata rowerów. Zobaczyć będzie można imponującą kolekcję jednośladów, których właściciel chętnie odpowie na pytania o swoje hobby.

Specjaliści z Centrum Medycyny Sportowej Rehasport Clinic zapraszają na konsultacje i badania postawy u dzieci oraz spinning, czyli trening na rowerkach stacjonarnych. Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni, współorganizator cyklu, zaproponuje uczestnikom energetyczną zumbę i relaksacyjną jogę. Nie zabraknie też animacji koszykarskich i siatkarskich, o które zadbają reprezentanci klubów sportowych grupy Trefl. Zajęcia z piłki ręcznej przeprowadzą szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk. Wspólnie odbędziemy treningi kalisteniczny i uwolnimy endorfiny na rowerach stacjonarnych. Dla uczestników, którzy do ERGO ARENY przyjdą ze swoimi kijkami, przewidziany jest wspólny Nordic Walking w okolicach obiektu.

O zdrowej skórze porozmawiamy z doktor Małgorzatą Kawą z AWFiS w Gdańsku, która opowie o masażu w terapii cellulitu i Małgorzatą Krzykowską, kosmetologiem, specjalistką w dziedzinie pielęgnacji. Na zdrową i piękną skórę wpływ ma również to, jak się odżywiamy. Konsultacje dietetyczne to jeden z punktów, które opracuje Kuźnia Zdrowia.

W programie imprezy uwzględniono również aktywności dla ducha, stąd bogata oferta warsztatów psychologicznych. Zajęcia poprowadzą m.in. Przemysław Staroń i Hanna Wilczyńska-Toczko. Często skomplikowane relacje rodzinne przeanalizuje dla nas mgr Małgorzata Osowiecka, psycholog, doktorantka Uniwersytetu SWPS. Wykład „Między nami rodzicami – czy tylko? O pozytywnych i „negatywnych” emocjach w relacjach rodzinnych” zainauguruje naszą Strefę Rodzica i Dziecka, gdzie zaproponujemy wspólne aktywności dla wszystkich pokoleń.

Aktywne Niedziele to imprezy rodzinne, dlatego wspólnie z współorganizatorem spotkań, Stowarzyszeniem Zdrowi i Aktywni, ciągle poszerzamy ofertę dla najmłodszych mieszkańców – mówi Aleksandra Golec z ERGO ARENY. – Dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych, które przygotuje sklep domino-edu.pl, zapraszamy też na zajęcia szachowe Michała Kanarkiewicza, kolorowe warsztaty dla rodziców z dziećmi młodszymi, które opracowało Stowarzyszenie Zielona Myśl i lekcję angielskiego metodą Helen Doron. Świeże soki i zdrowe koktajle dla najmłodszych przygotuje załoga Classic Restaurant. Państwa dzieci na pewno nie będą się nudzić, wspólnie spędźmy kwietniową Aktywną Niedzielę – uzupełnia organizatorka cyklu.

Dokładny harmonogram wydarzenia na stronie ERGO ARENY

Kolejną edycję imprezy zaplanowano na 24 czerwca.

źródło: Sopot.pl