Europejski Sopot

5 kubików na Placu Przyjaciół Sopotu
Wystawa "Europejski Sopot" na Placu Przyjaciół Sopotu. Fot. UMS

Ponad 400 mln złotych – tyle funduszy europejskich pozyskał Sopot w latach 2004 – 2017

- Od początku wiedzieliśmy, że środki unijne to ogromna szansa dla Sopotu, szansa na realizację kluczowych projektów poprawiających infrastrukturę dla mieszkańców oraz zwiększających atrakcyjność Sopotu dla nas i naszych gości – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Powołaliśmy interdyscyplinarne zespoły urzędników, staraliśmy się przygotować merytorycznie i wykonawczo projekty już w momencie ogłaszania konkursów. Dzięki temu, i przede wszystkim dzięki poparciu mieszkańców – udało nam się tak znaczące środki dla naszego miasta pozyskać. To więcej niż jeden dodatkowy roczny budżet miasta.

Zrealizowane projekty dotyczą wielu obszarów – m.in.: zagospodarowania wód opadowych, rewitalizacji terenów zielonych, termomodernizacji budynków oświatowych, modernizacji najważniejszych sopockich ikon – Opery Leśnej i Hipodromu oraz budowy przystani żeglarskiej. To także wiele projektów społecznych – w dziedzinie wsparcia potrzebujących czy podniesienia jakości sopockiej edukacji.

Na Placu Przyjaciół Sopotu do końca maja można oglądać wystawę prezentującą unijne projekty zrealizowane przez Sopot. Zapraszamy także na stronę poświęconą projektom zrealizowanym w Sopocie.

źródło: Sopot.pl