Literacki Sopot: spotkania z Karpowiczem i Grzebałkowską

Fragment okładki książki „Komeda. Osobiste życie jazzu
Fragment okładki książki „Komeda. Osobiste życie jazzu" Magdaleny Grzebałkowskiej

Zapraszamy na kolejne spotkanie zapowiadające festiwal Literacki Sopot, 24 maja i 25 maja, do Sopoteki. Pierwszego dnia z czytelnikami spotka się Ignacy Karpowicz, jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy, drugiego odbędzie się trójmiejska premiera najnowszej książki Magdaleny Grzebałkowskiej.

  • Ignacy Karpowicz, 24 maja, godz. 18.00, Sopoteka, wstęp wolny

Jesienią 2017 roku ukazała się jego powieść „Miłość" (Wydawnictwo Literackie), o której Ryszard Koziołek napisał: „Retrofuturystyczna powieść, wyzwalająca od wstydu, strachu, niechęci”. Ignacy Karpowicz to autor powieści „Niehalo", „Cud", „Gesty", „Balladyny i romanse", „ości", „Sońka". Laureat Paszportu „Polityki”, czterokrotny finalista Nagrody Literackiej Nike.

  • Magdalena Grzebałkowska, 25 maja, godz. 18.00, Sopoteka, wstęp wolny

„Komeda. Osobiste życie jazzu" (Wydawnictwo Znak) to najnowsze dzieło Magdaleny Grzebałkowskiej. By poznać prawdę o jednym z najwybitniejszych polskich muzyków, którego kołysankę z „Dziecka Rosemary” nucił cały świat, autorka odwiedziła m.in. państwa skandynawskie, Rosję i Stany Zjednoczone. Ta książka to poruszający portret pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną – namiastką wolności.

Magdalena Grzebałkowska – sopocianka, autorka książek: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego", „Beksińscy. Portret podwójny", „1945. Wojna i pokój". Laureatka Nike Czytelników 2016.

Spotkania poprowadzi Dagny Kurdwanowska.

źródło: Sopot.pl