Kalejdoskop Form Muzycznych – wielokulturowe święto muzyki

Fot. materiały prasowe

Już po raz 19. Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn zagości w Sopocie. Od 8 do 23 września zapraszamy na wielokulturowe święto muzyki. Gościem specjalnym tegorocznej edycji Festiwalu będzie znakomita mezzosopranistka Monika Bohiniec, solistka Staatsoper w Wiedniu. W koncercie inauguracyjnym „Od Bacha do współczesności” (kościół św. Jerzego w Sopocie) zaprezentuje pieśni i arie Richarda Wagnera, twórcy niemieckiego dramatu muzycznego.

Festiwal już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Polski Północnej, stając się jedną z letnich wizytówek Pomorza. Wyjątkowe przestrzenie nadmorskiego kurortu wypełni muzyka od baroku do współczesności, dając wirtuozerski pokaz najlepszych przykładów polskiego i światowego dorobku muzyki klasycznej i rozrywkowej. Festiwal wciąż ewoluuje, z każdym rokiem przynosi nowe inspiracje, pojawiają się pomysły, dzięki którym kolejne jego odsłony poszerzają się o nową stylistykę muzyczną, stając się mieszanką wysmakowanych, nowoczesnych brzmień i niekiedy zaskakujących rozwiązań muzycznych.  Wielokulturowy charakter Festiwalu nawiązuje do wielokulturowego dziedzictwa Sopotu i Pomorza. 

W ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn odbędzie się 8 koncertów, 4-dniowy Kurs Mistrzowskie dla Śpiewaków oraz 4 Poranki Muzyczne dla dzieci i młodzieży pod wspólnym tytułem „Nie taki diabeł straszny”. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa poświęcona Irenie Sendlerowej – „Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata”.

 

XIX Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn Sopot 2018

Dyrektor artystyczny: Dariusz S. Wójcik                                                          
Dyrektor programowy: dr Jacek Szymański

Bilety: 30 zł i 20 zł
do nabycia: na miejscu na 2 godziny przed koncertem
Bilety na koncert finałowy: 45 zł i 30 zł do nabycia: na miejscu na 2 godziny przed koncertem

Bilety na Poranki Muzyczne „Nie taki diabeł straszny”: 10 zł i 15 zł

Rezerwacja biletów: tel. 600 290 214

źródło: Sopot.pl