Mistrzowskie regaty katamaranów

Zawodnicy na kamaranie
Fot. Rafał Czepułkowski-Foto-Surf

Bogaty tegoroczny sezon żeglarski w Sopocie jeszcze się nie kończy. Od piątku do niedzieli (7-9 września) w Sopocie rozgrywane będą Mistrzostwa Polski Katamaranów. W regatach weźmie udział ponad 40 dwukadłubowych jednostek. O tytuły najlepszych w Polsce rywalizować będą zawodnicy pływający na katamaranach klasy A, F18 i Open.

W kategorii Open wystartują m.in. klasy Hobie 16, Nacra 15 i olimpijska Nacra 17. Widowiskowo zapowiadają się wyścigi katamaranów A-class i Nacra 17, nowoczesnych i szybkich konstrukcji latających, utrzymujących się nad wodą tylko na foilach (długich statecznikach) i sterach. Planowane jest rozegranie 9 wyścigów dla każdej klasy.

Regaty widoczne będą z sopockiego molo oraz z sopockich plaż. Start wyścigów w piątek i sobotę, 7 i 8 września, o godz. 12.00, w niedzielę o godz. 11.30. W sobotę przed pierwszym wyścigiem o godzinie 11.30 odbędzie się parada katamaranów przy sopockim molo. Regaty organizuje Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod auspicjami Polskiego związku Żeglarskiego. Zapraszamy!

źródło: Sopot.pl