„Nie.Podległa”. Warsztaty w PGS

Do udziału w kolejnych warsztatach organizowanych w ramach sopockich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprasza Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie. Na spotkanie, które odbędzie się 29 października, o godz. 11.00, obowiązują zapisy.

Nazwa „Nie.Podległa” dwuznacznie przywołuje hasło podległości i niepodległości. Warsztaty to wezwanie do odnalezienia kobiet-działaczek, kobiet-matek, kobiet-żon, żyjących i nieżyjących kobiet-idolek. Przywołanie z imienia i nazwiska ważnych kobiet to symboliczne poprawienie proporcji istnienia kobiet w codziennym myśleniu i przestrzeni publicznej.

Wspólne sformułowanie niepodległościowych haseł i opracowanie ich pod względem typograficznym będzie kolejnym krokiem. Ostatnim będzie wykonanie próby publicznego wyrażenia swojego stanowiska. Akcja! Manifestuj z głową! Warsztaty poprowadzi Gosia Golińska.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 58 551 06 21 wew. 111 i 116 lub mailowo: edukacja@pgs.pl, koordynacja@pgs.pl.

Czytaj również:

źródło: Sopot.pl