Zimowe skoki na Hipodromie

Dziewczynka na koniu skacze przez przeszkodę podczas zawodów jeździeckich
Fot. © Sweetieisafruit

W grudniu sopocki Hipodrom zaprasza na kolejne zawody w skokach przez przeszkody z cyklu JumpOFF oraz Ogólnopolskie Zawody w Skokach dla Dzieci i Młodzieży. Zawody odbędą się na Hali Pomarańczowej w weekend 8-9 grudnia. Wstęp wolny.

JumpOFF Hipodrom to już tradycja w sopockim ośrodku jeździeckim. Rozegrana zostanie piąta eliminacja tego trwającego przez cały sezon jesienno-zimowy cyklu. Zawody zaplanowano na sobotę i niedzielę w godzinach 8.00-18.00. Tradycyjnie rano wystartują młodsi jeźdźcy, po południu i wieczorem wysokości przeszkód i stopień trudności będą rosły.

Kolejne trzy dni, od piątku 14 grudnia, należeć będą tylko do najmłodszych. Zawody o randze ogólnopolskiej, dla dzieci i młodzieży startujących głównie na kucykach, są bardzo ważnym sprawdzianem umiejętności. W większości konkursów oceniana jest dokładność i styl jazdy. To bardzo ważne, by u progu kariery młodzi zawodnicy przede wszystkim szlifowali swoje umiejętności, uczyli się idealnej współpracy z koniem i poznawali swoje możliwości.

Zawody rozgrywane będą według takich samych zasad, jakie obowiązują dorosłych jeźdźców. W każdym konkursie będzie do pokonania kilkanaście przeszkód ustawionych w określonej kolejności. Przejazdy będą punktowane, a zwycięzcy odbiorą nagrody podczas uroczystej dekoracji.

Grudniowe zawody na Hipodromie to oprócz emocji sportowych także wiele dodatkowych atrakcji dla publiczności. Na hali czynna będzie restauracja, działać będą foodtrucki. W trakcie zawodów można będzie również poszukać pomysłów na świąteczne prezenty. Organizatorzy zapraszają na stoiska rękodzielników, producentów biżuterii i gadżetów inspirowanych jeździectwem.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie Hipodromu Sopot oraz na profilu Hipodromu na Facebooku: @SopotHipodrom.

źródło: Sopot.pl