Syberyjskie fotografie na drewnie

Drewniany kolorowy dom na Syberii
Fot. materiały prasowe

Prace Gai Bożek, które powstały podczas wyprawy Koleją Transsyberyjską na Syberię, od 7 grudnia oglądać będzie można w Sopot Centrum. Wernisażowe spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

Gaya Bożek – podróżniczka, fotografka, pasjonatka życia. Mieszkała w Japonii, Tajlandii, Indiach, Wielkiej Brytanii. Odwiedziła plemiona Adi (Arunachal Pradesh) i Tuwy w Syberii. Wegetarianka z 20-letnim stażem. Z wykształcenia socjolog. Po 11 latach wędrówki wróciła do Polski, by dzielić się z innymi wiedzą i doświadczeniem.

Obecnie mieszka w Gdańsku, gdzie prowadzi autorskie warsztaty i pracuje charytatywnie z osobami niewidomymi i niepełnosprawnymi umysłowo w stowarzyszeniu Aktywni na pomoc. Prace Gai Bożek wyróżniają się innowacyjnością dzięki użyciu niszowej na polskim rynku artystycznym techniki druku na drewnie.

Na wernisażu, który odbędzie się 7 grudnia o godz. 19.00 na II piętrze Sopot Centrum (naprzeciwko wejścia do Sopoteki) będzie można wziąć udział w zbiórce pieniędzy dla niepełnosprawnego chłopca z Syberii – 11-letniego Wowy. Część dochodu ze sprzedaży obrazów artystki będzie przeznaczona na pomoc dla niego.

źródło: Sopot.pl