Trefl z nowym trenerem – „Stefan” przejmuje dowodzenie

Marcin Stefański
Fot. Fotobank.PL/UMS

Marcin Stefański został nowym trenerem Trefla Sopot. 36-latek zastąpi na tym stanowisku Jukkę Toijalę. Popularny „Stefan” swój pierwszy mecz poprowadzi w najbliższą sobotę, 9 marca, w ERGO ARENIE, kiedy sopocianie zmierzą się z Miastem Szkła Krosno.

Stefański jest związany z sopockim klubem od sezonu 2009/2010, kiedy to przychodził do ekipy Trefla z Victorii Górnik Wałbrzych. Od tego momentu aż do końca kariery „Stefan” występował w żółto-czarnych barwach, przez ten czas będąc też kapitanem „serca Sopotu”.

Nowy trener Trefla oficjalnie zakończył zawodniczą karierę po sezonie 2017/2018, ale w trwających właśnie rozgrywkach raz jeszcze wybiegł na parkiet, by pożegnać się sopocką publicznością. Trzysekundowy występ w spotkaniu z Polskim Cukrem Toruń był dla Stefańskiego symboliczny, bo dzięki temu meczowi zainaugurował on swój dziesiąty sezon w barwach „serca Sopotu”. W tym dniu koszulka z numerem 10 została zastrzeżona i na stałe zawisła pod dachem ERGO ARENY.

Po zakończeniu kariery 36-latek pełnił rolę dyrektora ds. rozwoju młodzieży i współpracy z mediami, a także współpracował jako szkoleniowiec z młodzieżowymi drużynami Trefla. Teraz „Stefan” zadebiutuje w ukochanym klubie w nowej roli – pierwszego trenera. Łącznie Stefański rozegrał w żółto-czarnych barwach ponad 300 meczów, dwukrotnie zdobył Puchar i Superpuchar Polski, wywalczył również dwa medale PLK.

– Marcin od wielu lat jest jedną z twarzy naszego klubu, osobą jednoznacznie kojarzoną z Treflem, doskonale znającym zarówno drużynę, jak i środowisko sopockiego basketu – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot. – To człowiek cieszący się ogromnym szacunkiem wśród koszykarzy występujących w naszym zespole, z wieloma z nich współpracował w ostatnich sezonach jako kapitan „serca Sopotu”. Marcin jest w pełni oddany sprawom Trefla, cały czas pozostaje blisko drużyny, utrzymuje też kontakt z zawodnikami i sztabem trenerskim. Celem postawionym przed „Stefanem” jest zmiana gry drużyny i poprawa sytuacji w tabeli już w najbliższych tygodniach. Dziękuję również trenerowi Jucce Toijali za pracę z naszym zespołem w ostatnich miesiącach – dodaje prezes Wierzbicki.

Sztab szkoleniowy Trefla pozostanie bez zmian, asystentem „Stefana” będzie Krzysztof Roszyk, za przygotowanie fizyczne nadal odpowiada Tobiasz Grzybczak, a fizjoterapeutą jest Patryk Bieda. Debiut Marcina Stefańskiego w roli szkoleniowca nastąpi w sobotę, 9 marca, o godz. 14.30, podczas meczu z Miastem Szkła Krosno. Bilety na to spotkanie dostępne są na stronie Serce Sopotu.

 To dla mnie duże wyzwanie, na pewno sytuacja nie jest łatwa, co widać w tabeli, ale wierzę, że podołam i pozytywnie wpłynę na zespół – mówi Marcin Stefański, nowy trener Trefla Sopot. – Myślę, że każdy z nas w klubie widzi, że nasza drużyna ma wyższy potencjał niż obecnie zajmowane miejsce. Jednak po tym, co się dzieje w tym sezonie, najważniejsze jest, żeby to zespół uwierzył siebie, w swoje umiejętności i pokazał, że potrafi wygrywać. Chcę pomóc chłopakom w tym, żeby podnieśli się i zaprezentowali się najlepszej strony – dodaje Stefański.

źródło: Sopot.pl