Amerykanie poznają Sopot… od kuchni

Ekipa telewizyjna podczas zdjęć w restauracji
Fot. materiały prasowe

W naszym mieście ekipa realizująca projekt dla Amerykańskiej Telewizji Publicznej PBS/APT nakręciła zdjęcia do jednego z odcinków serialu o Polsce pt. „Flavour of Poland”. Filmowcy robili ujęcia na molo, Placu Przyjaciół Sopotu i Bohaterów Monte Cassino, Hipodromie, w kawiarence Solanka w Domu Zdrojowym, przy grzybkach inhalacyjnych oraz w restauracji Secretariat na Hipodromie, gdzie zaserwowano zupę kokosową tajską z owocami morza i dorszem oraz pieczonego halibuta.

Polsko-amerykańska grupa producencka z USA – Independent Film Factory, Inc, we współpracy z Amerykańską Telewizją Publiczną WTTW / Public Broadcasting Service (PBS/APT), realizuje po raz pierwszy w historii, pierwszą serię 13-odcinkowego programu o Polsce z cyklu „culinary travel”, który zostanie wyemitowany w Amerykańskiej Telewizji Publicznej PBS/APT jesienią 2019 r. 

W ramach Projektu „Flavor of Poland” pokazana zostanie prawdziwa Polska, gdzie tradycja i tysiącletnia historia miesza się z nowoczesnością i innowacją. Poszczególne polskie regiony będą miały wyjątkową okazję do zaprezentowania swoich walorów i wypromowania się.

Prowadząca program to amerykańska aktorka polskiego pochodzenia – Aleksandra August. Urodzona w Polsce, wychowana w Stanach. Obecnie mieszka w Los Angeles, CA. Wyrusza do Polski w celu bliższego poznania Jej rodzinnego kraju. W każdym odcinku odwiedzi inny region Polski, opowie o historii, dziedzictwie, zabytkach, kulturze tego miejsca. Zapozna amerykańskiego widza z bogatą historią Polski, tradycją i różnorodnością danego miasta, regionu. Odkryje tajemnice zarówno tej bogatej historycznie, jak i nowoczesnej kuchni, dzieląc się nimi z przyjaciółmi w Ameryce. Potrawy charakterystyczne dla poznawanych miejsc oraz produkty regionalne staną się dla niej punktem wyjścia do odtworzenia danego przepisu we własnej kuchni. 

Sopot uraczył gości przepięknymi widokami oraz zupą kokosową z owocami morza i dorszem oraz pieczonym halibutem. Zdjęcia odbyły się  24 maja.

Cała seria 13 odcinków „Flavor of Poland” trafi do emisji PBS/APT na okres 3 lat i rozpowszechniona będzie w ponad 340 publicznych stacjach telewizyjnych w całych Stanach. Ponadto powstaje strona internetowa w języku angielskim, która pełnić będzie rolę portalu, encyklopedii o Polsce. Amerykanie będą poznawać Polskę w pigułce.

Reżyser: Robert Wachowiak
Producent: Edyta Ślusarczyk
Prowadząca program: Aleksandra August

źródło: Sopot.pl