O nowej generacji i teoriach spiskowych w Sopocie

Fot. materiały promocyjne

Organizowany w Sopocie Festiwal Książki Psychologicznej to dwa dni wykładów, dyskusji oraz spotkań z autorami najlepszych i najnowszych publikacji psychologicznych oraz popularnonaukowych. Festiwal odbędzie się 25 i 26 października. Organizatorem jest wydawnictwo Smak Słowa.

Ideą Festiwalu Książki Psychologicznej jest popularyzacja osiągnięć tej dziedziny, zaś motorem napędowym pasja zdobywania wiedzy, odkrywania i promowania najlepszych książek psychologicznych oraz popularnonaukowych, które ukazują się na polskim i światowym rynku.

Tematy, jakie pojawią się na festiwalowym forum, to m.in. pokolenie iGen i nowe media, budowanie autorytetu w Internecie. Eksperci omówią także aktualne zjawiska społeczne kształtujące wizerunek polskiej sceny politycznej i obyczajowej, polskie myślenie spiskowe, rolę emocji w budowaniu pamięci zbiorowej i mowę nienawiści w przestrzeni publicznej. To tylko część zagadnień, które omawiać będą uczestnicy II edycji Festiwalu Książki Psychologicznej. Podczas blisko 20 godzin spotkań, wybitni naukowcy oraz publiczność zmierzą się z najbardziej intrygującymi zagadnieniami współczesnej psychologii, które mają niebagatelny wpływ na codzienne życie.

Wśród festiwalowych prelegentów pojawią się najwybitniejsi przedstawiciele polskiej psychologii. Profesorowie: Tomasz Maruszewski, Mirosław Kofta, Wiesław Łukaszewski, Krystyna Skarżyńska, Małgorzata Kossowska, Michał Bilewicz, Dariusz Doliński czy Edward Nęcka, to nazwiska o międzynarodowej renomie. Inni utytułowani autorzy to m.in. dr hab. Tomasz Grzyb czy dr hab Tomasz Besta, a także młodzi naukowcy, autorzy książek i aktywiści jak Joanna Grzymała-Moszczyńska, Katarzyna Jaśko czy Mikołaj Górlikowski.

Moderatorami  festiwalowych dyskusji będą dziennikarze – Dorota Wodecka z „Gazety Wyborczej”, Jakub Janiszewski z TOK FM i Elżbieta Rutkowska z „Krytyki Politycznej”. Spotkania festiwalowe odbędą się w księgarni Smak Słowa (ul. Boh. Monte Cassino 6A), Sopotece (ul. T. Kościuszki 14) i No 5 (ul. Bohaterów Monte Cassino 5).

Wstęp wolny. Z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy na Festiwal Książki Psychologicznej

 

Więcej informacji na stronie Festiwalu Książki Psychologicznej

źródło: Sopot.pl