Bieg Niepodległej 10 listopada

Zawodnicy w białych i czerwonych koszulkach szykują się do biegu po plaży
Fot. Fotobank.PL/UMS

Sopocki Bieg Niepodległej będzie okazją do uczczenia w aktywny sposób 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapisy uczestników na zawody, które odbędą się 10 listopada, już trwają.

Organizatorzy, The North Event i sopocki MOSiR, przygotowali dla uczestników trasę liczącą ok. 4 km, prowadzącą plażą i alejkami w centrum. Bieg Niepodległej w Sopocie odbędzie się 10 listopada, dzięki czemu nie będzie kolidował z większością biegów niepodległościowych w regionie. Może być idealną rozgrzewką dla osób, które planują wystartować w biegach 11 listopada.

Sportowe świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości daje możliwość spędzenia czasu w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Będzie też okazją do założenia i eksponowania barw narodowych, propagowania idei sportowych oraz zamanifestowania patriotyzmu.

Aby jeszcze bardziej podkreślić charakter Biegu Niepodległej organizatorzy, podobnie jak w ubiegłym roku, postanowili stworzyć z zawodników żywą flagę, umożliwiając start w dwóch strefach – białej i czerwonej. Start 10 listopada ze skweru Kuracyjnego o godz. 11.00.

Zapisy do Biegu Niepodległości

źródło: Sopot.pl