Wszystkich Świętych – organizacja ruchu przy sopockim cmentarzu

Fragment krzyża, grogu i znicz na cmentarzu
Fot. Fotobank.PL/UMS

W związku z dniem Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Malczewskiego oraz ulicach przyległych.

Od czwartku, 31 października (ok. godz. 9.00) do 3 listopada (godz. 20.00) obowiązywać będzie jeden kierunek  ruchu na odcinku ul. Malczewskiego pomiędzy al. Niepodległości a ul. Kolberga.

Na ulicach przyległych wprowadzona zostanie następująca organizacja ruchu:

  • ul. Księżycowa – jeden kierunek od ul. Malczewskiego do ul. 23 Marca,
  • ul. Okrężna – jeden kierunek w stronę ul. 23 Marca,
  • ul. Słoneczna – jeden kierunek w stronę ul. Okrężnej.

Na czas wprowadzenia jednego kierunku ruchu na odcinku ul. Malczewskiego pojazdy jadące od strony Gdyni ul. Sopocką i dalej ul. Malczewskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Kolberga, będą kierowane objazdem ul. Kolberga przez Brodwino, następnie ul. Obodrzyców oraz ul. Wejherowską do al. Niepodległości.

Zachęcamy w tym czasie do pozostawienia samochodów i korzystania z komunikacji miejskiej.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, wspólnie z Komendą Miejską Policji oraz Strażą Miejską, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności.

Kilka zasad, o których w tych dniach warto pamiętać:

  • Do prac przy grobach najbliższych nie zabierajmy ze sobą dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów. Dokumenty, portfel i telefon trzymajmy przy sobie, najlepiej w wewnętrznych, zamykanych kieszeniach.  
  • Podczas porządków czy pobytu na cmentarzu torebkę lub saszetkę z dokumentami zawsze miejmy pod ręką, nie odkładajmy na bok nawet na chwilę – ta chwila może złodziejowi wystarczyć.
  • Zachowujmy szczególną ostrożność w miejscach, gdzie jest duży tłum; zwracajmy uwagę na to, co się wokół nas dzieje, czy ktoś nas obserwuje, czy nie tworzy sztucznego tłoku, kiedy np. wchodzimy do komunikacji publicznej.
  • Zostawiajmy samochód i rower dobrze zabezpieczone w miejscach do tego przeznaczonych, oznaczonych i oświetlonych. Pamiętajmy, by w widocznym miejscu w samochodzie nie zostawiać żadnych wartościowych przedmiotów.
  • Pamiętajmy o zabezpieczeniu domów i mieszkań – to święto nie jest dniem wolnym dla złodziei.

źródło: Sopot.pl