Konkurs na logo Art Inkubatora

Zabytkowa willa otoczona bujną zielenią.
Zabytkowa willa przy ul. Goyki 3, siedziba sopockiego Art Inkubatora. Fot. Fotobank.PL/UMS

Dyrektor sopockiego Art Inkubatora Joanna Cichocka-Gula ogłosiła Międzynarodowy Konkurs na Logo i Identyfikację Wizualną dla Instytucji, które będą jej oficjalnym i podstawowym elementem identyfikacji graficznej. Pierwszy etap konkursu potrwa do 18 listopada br., zwycięzcę poznamy na początku 2020 r,

Konkurs ma charakter otwarty, jest dwuetapowy i przeznaczony zarówno do podmiotów profesjonalnych, zajmujących się projektowaniem graficznym jak i studentów kierunków związanych z projektowaniem i grafiką. W jury konkursu zasiedli dr hab. Jan Sikora prof. ASP, autor projektu wnętrz Art Inkubatora, Małgorzata Śliwińska Dyrektor artystyczna dwutygodnika Forum, graficzka i projektantka Anita Wasik, Marta Szadowiak PR Manager i Joanna Cichocka-Gula Dyrektor Art Inkubatora.

W pierwszym etapie konkursu, do 18 listopada, artyści powinni przesłać swoje własne portfolia identyfikacji wizualnych, które wykonali wcześniej dla innych podmiotów. Z zebranych zgłoszeń Jury wybierze czterech artystów, którzy w drugim etapie, do 20 grudnia br., będą musieli zaprojektować swoje propozycje logo Art Inkubatora. Zwycięzcę poznamy na początku stycznia 2020 r.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz Regulamin Konkursu można znaleźć na stronie internetowej Art Inkubatora.

Art Inkubator jest nową samorządową instytucją kultury w Sopocie. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań mających na celu tworzenie i upowszechnianie kultury, edukacja kulturalna i wsparcie środowisk twórczych. Art Inkubator będzie zajmować się budowaniem sieci współpracy środowisk krajowych i zagranicznych, organizacją programów pobytów artystów czyli tzw. rezydencji artystycznych oraz programów pracy twórczej czyli udostępniania pracowni do pracy twórczej.

Goyki 3 Art Inkubator odnosi się do tradycji i doświadczenia inkubatorów przedsiębiorczości, czyli miejsc mających służyć początkującym przedsiębiorcom do rozwoju ich pierwszych biznesów. Sopocki Art Inkubator będzie instytucją kultury prototypową w skali Polski. Będzie to unikalna instytucja kultury o ponadlokalnym znaczeniu. Z jednej strony będzie ona osadzona w historii i tradycji miejsca, willi Junckego, z drugiej natomiast współpracująca z partnerami w całej Europie o podobnym charakterze, otwarta na nowe idee i treści.

Art Inkubator powstaje w zabytkowej willi przy ul. Goyki 3 w Sopocie, w historycznym pałacyku z 1894 r., z trzypiętrową wieżą widokową. Zakończenie prac remontowych Art Inkubatora planowane jest na połowę 2020 r. Na obecnym etapie Instytucja zajmuje się przygotowaniem do wdrożenia swoich założeń statutowych oraz otwarcia siedziby.

Więcej informacji na stronie internetowej Art Inkubatora.

 

 

 

źródło: Sopot.pl