Sopocki MOPS promuje videoklip i dzień otwarty

Grupa roześmianych ludzi.
Fot. materiały MOPS Sopot

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie w nietypowy sposób postanowił uczcić Dzień Pracownika Socjalnego. Promuje klip do piosenki „Smutki rzuć za siebie” autorstwa Beaty Bartelik, wokalistki która jest jednocześnie terapeutką i pracuje z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. MOPS zaprasza również na Dzień Otwarty 21 listopada w godz. 8.00-15.00.

W klipie wystąpili uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot. Teledysk zrealizowany przez Gabrielę Kucz nagrywany był m.in. podczas zajęć w Ośrodku. Autorem tekstu oraz muzyki do piosenki „Smutki rzuć za siebie” jest Beata Bartelik, znana z utworu „Sen na Pogodne Dni", z którym wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w 1987 roku. Teledysk można obejrzeć na youtube (tutaj)

- Zachęcamy do posłuchania tego niezwykle pogodnego utworu. To doskonała dawka pozytywnej energii nie tylko na jesienne dni - mówi Andrzej Czekaj, dyrektor sopockiego MOPS-u. Nasi pracownicy dzielą się swoimi talentami i prowadzą różne zajęcia i warsztaty, m.in. kulinarne, artystyczne czy tak jak Pani Beata muzyczne. Nasze działania będzie można poznać podczas Dnia Otwartego, na który zapraszamy z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego. Ośrodek pomocy społecznej często kojarzy się z wypłatą zasiłków a to tylko jedna z form wsparcia jaką oferujemy. Staramy się odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców i proponujemy szeroki wachlarz usług społecznych dla osób w różnym wieku i o różnych potrzebach.

Sopocki MOPS pomaga dzieciom i rodzinom, osobom starszym, z niepełnosprawnościami, bezdomnym, chorym a także osobom, które przeżywają różne sytuacje kryzysowe. W pracy socjalnej oprócz pomocy finansowej włączane są elementy aktywnej integracji m.in. poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne, prawne, grupy wsparcia, grupy psychoedukacyjne, terapia indywidualna i grupowa. Sopocki MOPS pozyskuje również środki zewnętrzne na projekty, które pozwalają na włączenie nowych, dodatkowych form wsparcia. Współpracuje z wieloma instytucjami, organizacjami i firmami.

- Dzień Pracownika Socjalnego, to szczególna sposobność do przekazania wszystkim osobom pracującym w obszarze pomocy społecznej, wyrazów uznania i podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka – podkreśla Andrzej Czekaj.

Beata Bartelik jest wokalistką oraz pedagogiem specjalnym. Od 19 lat pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy – Ośrodku Adaptacyjnym MOPS Sopot. Prowadzi  zajęcia muzyczne i muzykoterapię, relaksację, treningi autogenne oraz ćwiczenia oddechowe i rozluźniające przy akompaniamencie muzyki stworzonej specjalnie do tego celu. W Ośrodku Adaptacyjnym stworzyła również zespół ludowy śpiewający piosenki z różnych stron Polski (zwłaszcza z Kaszub).

We wrześniu br. ukazał się nowy album Beaty Bartelik, który zawiera kompozycje artystki oraz wyjątkową aranżację utworu - "Sen na Pogodne Dni", największego przeboju Pani Beaty, z którym wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987 roku.
„Przestań wreszcie już narzekać … Przestań już na świat się wściekać … Popatrz słonce znów na niebie … Smutki rzuć za siebie", zachęca w piosence Beata Bartelik.
Dzień Otwarty w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej - czwartek 21 listopada w godz. 8.00-15.00.

- Siedziba główna oraz Dział Pomocy Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym, ul. Kolejowa 14

- Dział Pracy Socjalnej, Dział Pieczy Zastępczej, Punkt Interwencji Kryzysowej, al. Niepodległości 759a

- Dział Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego, al. Niepodległości 876

- Środowiskowy Dom Samopomocy – Ośrodek Adaptacyjny, ul. Kazimierza Wielkiego 14.

źródło: Sopot.pl