Konferencja ekologiczna „Time is running out”

Fot. materiały prasowe organizatora

9 stycznia 2020 roku, w czwartek, od godziny 11:00 do 14:00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu odbędzie się konferencja „Time is running out”. Wydarzenie organizowane jest przez uczennicę III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni – Barbarę Baraniak, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Konferencja dotyczyć będzie ekologii, zmian klimatycznych i skutków działań ludzkich na naszą planetę. W wydarzeniu weźmie udział pięciu prelegentów. Pani Jolanta Kownacka, koordynatorka projektu eukacyjnego realizowanego przez miasto – Sopot naturalnie – opowie o celach i działaniach podejmowanych w ramach tego projektu. Następnie prezentację przedstawi Pani Anna Desogus, założycielka „Ambasady Czystej Planety”, która przybliży nam zasady recyklingu oraz opowie o tym, jak żyć zero waste. Następnie wystąpią Julia Zielińska, udzielająca się w „Młodzieżowych Strajkach Klimatycznych” oraz Clara Mayer organizująca „Fridays For Future” w Berlinie. Jako konsultant ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju wystąpi dr Aleksandra Drewko, zajmująca się pracą w tym obszarze na rynku niemieckim. Przybliży ona  problem globalnego ocieplenia, ustaleń Porozumienia Paryskiego oraz działań przedsiębiorstw, mających na celu polepszenie stanu środowiska.

Konferencja kierowana jest do wszystkich osób, którym bliska jest tematyka ochrony środowiska na poziomie lokalnym i globalnym.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, zapraszamy.

 

Program:

11:00 Rozpoczęcie konferencji

11:10-11:30  Jolanta Kownacka, koordynatorka projektu „Sopot naturalnie”

11:30-12:20  Anna Desogus, założycielka „Ambasady Czystej Planety”

12:20-12:40  Przerwa na domowe wegańskie ciasta i kawę

12:40-13:00  Julia Zielińska, aktywistka odpowiedzialna za organizację „Młodzieżowych Strajków Klimatycznych”

13:00-13:20  Clara Mayer, aktywistka z Niemiec, odpowiedzialna za organizację „Fridays For Future” w Berlinie

13:20-14:00  Dr Aleksandra Drewko, konsultant ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju.

 

Więcej informacji na stronie FB wydarzenia.

źródło: Sopot.pl