Jubileuszowy Budżet Obywatelski. Rozpoczynamy przyjmowanie wniosków

Plac zabaw z drewnianymi urządzeniami do zabawy. na ogrodzeniu niebieska kokarda i balon z napisem BO Sopot
Fot. Fotobank.PL/UMS

Rozpoczynamy 10. edycję budżetu obywatelskiego. Każdy mieszkaniec może zgłosić swój pomysł na projekt. To od nas zależy, czego wniosek będzie dotyczyć: może to być remont chodnika, jezdni, urządzenie terenu zielonego, organizacja zajęć sportowych, rehabilitacyjnych czy kulturalnych. Podstawowym kryterium jest ogólnodostępność, zarówno remontowanych lub urządzanych części infrastruktury miejskiej, jak i zajęć lub aktywności. W tym roku w związku z pandemią zachęcamy – #zostanwdomu, a wniosek wyślij mailem. Masz czas przez cały kwiecień.

Formularz zgłoszenia pomysłu jest bardzo prosty: mieszkaniec podaje zarys projektu, natomiast po stronie urzędników leży obowiązek sprawdzenia możliwości jego wykonania oraz wycena. Po dokonaniu weryfikacji wniosków, każdy wnioskodawca ma możliwość odwołania się od decyzji, zmiany projektu lub uzyskania dodatkowych wyjaśnień.

Do dyspozycji mieszkańców Rada Miasta Sopotu zarezerwowała w budżecie 4 mln zł, z czego 2 mln zł przeznaczone są na zadania ogólnomiejskie, a pozostałe 2 mln zostaną wydane na zadania lokalne (po 500 tys. na każdy okręg konsultacyjny).

 

Zapraszamy do zgłaszania wniosków przez cały kwiecień za pomocą dedykowanej strony internetowej BO Sopot, formularza dostępnego na stronie miasta (do pobrania poniżej), który należy przesłać na adres e-mail: budzet2021@sopot.pl lub telefonicznie, w każdą środę kwietnia, w godz. 9.00-15.00 numerem telefonu: 58 52 13 673.

źródło: Sopot.pl