„Dzikie historie” na zakończenie kina przy Operze

Samochody zaparkowane w kinie samochodowym, w tle duży ekran z wyświetlanym filmem
Fot. Roman Jocher

Hiszpańsko-argentyńska komedia „Dzikie historie”, najbardziej zwariowany film ostatnich lat zaprezentowany zostanie na zakończenie wiosennej odsłony kina samochodowego i plenerowego pod Operą Leśną. Pokaz już w najbliższy czwartek, 18 czerwca, o godz. 21.30.

Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. 

Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą "dość!" i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.

„Dzikie historie” ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel”), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction” wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

W strefie plenerowej na widzów czekać będzie 150 leżaków, ustawionych w bezpiecznych od siebie odległościach. W kinie samochodowym przed ekranem pomieści się 50 aut. Bilety kosztują 15 zł od osoby (na leżaku) i 30 zł od samochodu. Należy kupić je wcześniej, za pośrednictwem strony Kinosopot. Nie będzie możliwości kupienia biletów na miejscu. 

Ważne informacje dla widzów, którzy wybierają się na premierowy, piątkowy seans:

  • na miejscu nie ma możliwości zaparkowania auta. Wszystkie osoby, które kupiły bilety do strefy plenerowej (na leżaki), które przyjadą samochodami, proszone są o znalezienie parkingu we własnym zakresie.
  • Warto ciepło się ubrać i wziąć ze sobą koc.
  • Wjazd samochodów do strefy kina samochodowego przed piątkowym seansem będzie możliwy od godziny 20.00.
  • Regulamin pokazów dostępny jest na stronie Kinosopot.

Organizatorzy: Miasto Sopot, Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, Kino PRO, Opera Leśna / The Forest Opera

źródło: Sopot.pl