Maks Wójcik mistrzem Europy w klasie Raceboard

Uśmiechnięty windsurfer na desce z żaglem. Pochylony nad wodą, której dotyka jedną ręką.
Maks Wójcik. Fot. materiały prasowe Sopockiego Klubu Żeglarskiego

W Sopocie zakończyły się ERGO Hestia Raceboard European Championship – Mistrzostwa Europy w windsurfingowej klasie Raceboard. Regaty rozegrane były w ramach Pucharu Prezesa Grupy ERGO Hestia. Była to jedyna na świecie międzynarodowa impreza klasy Raceboard w tym sezonie. Mistrzostwo Europy wywalczył Maks Wójcik z Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

ERGO Hestia Raceboard European Championship trwały od 1 do 5 września. Na starcie stanęli zawodnicy z Polski, Słowacji, Czech, Niemiec i Wielkiej Brytanii. W różnorodnych warunkach pogodowych (słońce, deszcz, duże zafalowanie, brak wiatru) organizatorom udało się rozegrać 14 z 15 zaplanowanych wyścigów, w tym również wyścig długodystansowy.

Większośc wyścigów wygrał Maks Wójcik (SKŻ ERGO Hestia Sopot) i tym samym, po raz trzeci, został Mistrzem Europy. Wśród kobiet najlepsza była Czeszka Jana Slivova.

Reprezentujący barwy sopockiego klubu Maks Wójcik – sześciokrotny Mistrz Świata i trzykrotny Mistrz Europy w klasie Raceboard, podsumowuje swój start w regatach:

W wynikach wygląda, że było łatwo, ale nie było. Pracowałam naprawdę ciężko, wystarczy spojrzeć na moje dłonie... Sopot to mój akwen – fajnie się ścigać w miejscu, które się zna od dziecka. Znając akwen i zasady, według których działa tutaj wiatr, można dużo przewidzieć. Dlatego tutaj często pływam odruchowo. Znając akwen wiem co się wydarzy. I w 80% to się sprawdza. I dodaje: - Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy już mieli normalny sezon. Zainwestowałaem w nowy sprzęt i już nie mogę się doczekać.

WYNIKI:

Men Overall

 1. Max Wójcik (SKŻ ERGO Hestia Sopot)
 2. Patrik Pollak (Słowacja)
 3. Paweł Gardasiewicz (YKP Warszawa)

 Women Overall

 1. Jana Slivova (Czechy)
 2. Joanna Scherer (PSW)
 3. Grażyna Marciniak (SKŻ ERGO Hestia Sopot)

 Veteran

 1. Rainer Becker (Niemcy)

 Grand Master

 1. Karol Baranek (Słowacja)
 2. Hubertus Tesdorpf (Niemcy)
 3. Martin Pospisil (Czechy)

Master

 1. Patrik Pollak (Słowacja)
 2. Paweł Gardasiewicz (YKP Warszawa)
 3. Radim Kamensky (Czechy)

Light Weight

 1. Max Wójcik (SKŻ ERGO Hestia Sopot)
 2. Patrik Pollak (Słowacja)
 3. Louis Morris (Wielka Brytania)

Heavy Weight

 1. Paweł Gardasiewicz (YKP Warszawa)
 2. Artur Manelski (DKŻ Dobrzyń)
 3. Lars Deiterding (Niemcy)

 Pełne wyniki na stronie: Raceboard European Championship

źródło: Sopot.pl